Ülo Toomsalu • 5. aprill 2001 kell 6:19

Roolijoodikust Narva ametnik loobus kohast

Narva linnapea nõunik ja Keskerakonna Narva piirkonna juht Jelena Ivanova, kelle politseinikud hiljaaegu juba teist korda purjuspäi autojuhtimiselt tabasid, loobus küll ametist, kuid väidab, et on süütu karsklane, kirjutab Põhjarannik.

28. märtsil pidas politsei Narvas Kerese tänavas kinni Ivanova (34) juhitud auto ning kontrollimisel tuvastati tal kerge alkoholijoove.

See oli aasta jooksul juba teine juhtum, kui politsei joobes Ivanova autoroolist tabas. Sel põhjusel algatas politsei kriminaalasja, kuid süüdistust pole Ivanovale veel esitatud. Esimesel korral jäi Ivanova ebakainelt autot juhtides vahele tänavu 20. jaanuaril.

29. märtsil esitas Ivanova linnavalitsusele lahkumisavalduse, kus on kirjas, et ta lahkub töölt omal soovil, sest ei taha olla linnapea poliitiline nõunik.

?Ma tahtsin ise tegelda turismi küsimustega, ent tegelikult olin poliitiline nõunik, kuid sellist ametikohta linnavalitsuses olla ei tohiks,? rääkis Ivanova eile Põhjarannikule.

Küsimusele, kas lahkumise põhjuseks polnud mitte alkoholijoobes autoroolis vahelejäämine, vastas ta eitavalt.

?Sel päeval oli meil koalitsiooninõukogu, mis kestis kella kaheksani õhtul, ning tööajal ma alkoholi ei pruugi. Ma ei joo üldsegi... ainult erandjuhtudel,? kinnitas ta.

Hetkel kuum