Ülo Toomsalu • 5. aprill 2001 kell 6:18

Savisaar küsis Mõisalt kohta võimukoalitsioonis

Samal ajal kui Tallinna volikogu keskfraktsioon järjest linnapea Jüri Mõisa ametispüsimist umbusaldustega kõigutab, peavad Keskerakonna liider Edgar Savisaar ja Mõis varjatult rahukõnelusi, kirjutab Postimees.

Keskerakonna esimees Savisaar ja Tallinna linnapea Mõis arutasid pühapäeval Lääne-Virumaal Viitna kõrtsi tagakambris omavahel poolteist tundi võimalikke muutusi pealinna võimuskeemides, et leevendada omavahelist vastasseisu. Alates 22. veebruarist on Keskerakond igal volikogu istungil esitanud Mõisa vastu uue umbusaldusavalduse eelnõu, millest täna tuleb hääletamisele neljas.

?Ei ole raske ära arvata, et Savisaar tundis huvi, millised on ?ansid Tallinna koalitsiooni pääseda,? ütles linnapea Mõis eile Postimehele. Kohtumine sai Tallinna linnapea sõnul teoks ?äriringkondade initsiatiivil?, nagu seda on juhtunud ka varem.

Sellal kui Edgar Savisaar ja Jüri Mõis suhete klaarimiseks Viitna kõrtsi taga- ehk matsikambrisse sulgusid, kummutasid sageli ajakirjanduses kohaliku allilmaga seostatav Lao ning politseiameti endine peadirektor Seppik eesruumis laua taga teekruuse.

Kolm päeva pärast Savisaare ja Mõisa ühist lõunasööki teatas Savisaar oma parteilehele antud eksklusiivintervjuus ootamatu heatahtlikkusega, et talle tundub mõnikord, nagu polegi Mõis oma ebaõnnestumistes iga kord ise süüdi.

?Asi on pigem selle koalitsiooni lühinägelikkuses ja vastuolulisuses, mida ta juhib,? lisas Savisaar. ?Ma ei usu, et Mõis on väga õnnelik selle üle, et juhib just niisugust koalitsiooni, nagu see Tallinnas on välja kujunenud.?

Mõis ei teavitanud Savisaarega lõunatamisest eelnevalt teisi Tallinna koalitsioonipartnereid ning pani hiljem volikogu esimehe Rein Voogi fakti ette: kui Reformierakond jätkab pealinnas ülearust isepäisust, on Isamaaliidul ka muid variante koalitsiooni tegemiseks.

Hetkel kuum