Eesti, Läti ja Leedu vabakaubandusleping

09. aprill 2001, 00:00

Lepingu eesmärgid:
a) vastastikuse kaubavahetuse laiendamise kaudu edendada Eesti, Läti ja Leedu vaheliste majandussidemete harmoonilist arengut ja soodustada kõigi kolme lepingupoole majandustegevuse arengut, elu- ja töötingimuste paranemist, tootmise suurenemist, rahandussfääri stabiilsust ja püsivat paranemist;
b) tagada õiglase konkurentsi tingimused pooltevahelises kaubavahetuses;
c) kaubavahetust takistavate tegurite kõrvaldamise läbi kaasa aidata Balti mere regiooni kaubavahetuse harmoonilisele arengule ja laienemisele.
d) võimaluse piires arendada ja intensiivistada koostööd valdkondades, mida ei hõlma leping, eriti investeeringute, majandus- ja teaduskoostöö, keskkonnakaitseks antava majandusabi edendamisel.

_________________________________________________________

Lepingupoolte vahelises kaubavahetuses ei tohi kehtestada impordile ühtegi uut tollimaksu või muud sarnase toimega maksu.

_________________________________________________________

Leping ei välista keelde ja piiranguid impordile, ekspordile või kaupade transiitveole, mis on põhjendatud ühiskondliku moraali, riigi poliitika või riigi julgeolekuga; inimeste, loomade ja taimede tervise ja elu kaitsega; keskkonnakaitsega; riiklike kunstilist, ajaloolist või arheoloogilist väärtust omavate varade kaitsega; intellektuaalse omandi kaitsega; väärismetallide ja -kividega seotud eeskirjadega.

Sellised keelud ja piirangud ei sisaldada omavolilise diskrimineerimise abinõusid või varjatud piiranguid pooltevahelisele kaubavahetusele.

_________________________________________________________

Leping kirjutati alla 13.09.1993. a. Terviktekst: http://lex.andmevara.ee/cgi/aktitekst?ID=10194

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing