Sonera andis kasumihoiatuse

09. aprill 2001, 00:00

Põhjanaabrite telekommunikatsiooni-
operaator Sonera kinnistas reedel turul juba pikemat aega levivaid ja käesoleva nädala algul hoogustunud kuuldusi võimalikust kasumihoiatusest.

Kasumihoiatuse põhjuseks oli sidusettevõtetesse tehtud investeeringute väärtuse vähenemine, kusjuures suurimaks valulapseks on Türgi mobiilsideoperaator Turkcell. Sonera tulu sidusettevõtete aktsiatelt väheneb käesoleval aastal kuni 350 mln euro võrra. Sonera rahavoogusid see siiski ei vähenda.

Turkcelli väärtuse langemine on aga tingitud Türgi majanduse üldisest nõrgenemisest ja Türgi liiri devalvatsioonist. Sonera esindaja sõnul ei mõjuta eelmainitud asjaolu Sonera esimese kvartali tulemusi, küll aga tähendab see kasumihoiatust grupi terve aasta tulemuste suhtes.

Helsingi börsil reageeris Sonera aktsia kasumihoiatusele ülimalt järsu 16protsendilise kukkumisega, kuid päeva viimase 15 minuti jooksul käivitus ostupaanika ning Sonera lõpetas esialgse kukkumisega võrreldes suhteliselt väikeses miinuses, kaotades 3,98 protsenti ja sulgudes 8,21 eurol.

Analüütikute hinnangul suutis Sonera aktsia kauplemispäeva viimastel minutitel toibuda, kuna veidi järele mõeldes ilmnes, et probleemid on suhteliselt Turkcelli-kesksed ning esialgne reaktsioon, et koduturul läheb Soneral prognooside kohaselt, on liialdatud. Maaklerite hinnangul kukkus turg Sonera aktsiale vahetult pärast kasumihoiatusega seotud detailidele küll kokku, kuid lähemal vaatlemisel selgus, et kõik halvad uudised olid tegelikult turuosalistele juba varemgi teada ning seetõttu ka hinna sisse arvestatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing