Börsiülevaade: stabiilne mõõdukus

09. aprill 2001, 15:16

Tänane päev möödus Tallinna börsil stabiilsuse ja mõõdukuse tähe all. Ligi 12 mln kroonise börsikäibe juures liikusid börsi liideraktsiad limiteeritud hinnavahemikes.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiaga kaubeldi taas aktiivseimalt. Aktsia sulgus 65,65 kroonil ehk vaid marginaalsed 0,2% reedest sulgemishinnast kõrgemal.

Kolmandat päeva järjest tõusev Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia peatus 134,75 kroonil ehk samuti 0,2% eelmisest sulgemistasemest kõrgemal.

Vaikuse saabumine võib olla sisse imporditud ka sellest, et välisturud on peake piki rabelemisi muutunud vaikseks ning ka USA turud tõotavad avaneda stabiilselt.

Uudis, et Helsingi Exchanges Group (HEX) on omandanud Tallinna Väärtpaberibörsi enamusaktsiad näitab, et Tallinna Väärtpaberibörsi aktsiatega kauplemine HEX-i kauplemissüsteemis tänavuse aasta jooksul tundub reaalsuseks saavat.

Kuna Tallinna börsi usaldusväärsus on minevikus saanud väikeinvestorite silmis kannatada eelkõige mitmete ettevõtete börsilt kadumise tõttu, siis võib omanike muutus tõsta börsil kaubeldavate aktsiate atraktiivsust.

Ning tõsta investorite ringi laienemise tõttu ka põhjanaabrist väikeinvestorite aktiivsust meie aktsiatega kauplemise osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing