Ülo Toomsalu • 9. aprill 2001 kell 6:30

Tartu ettevõtjad tahavad töötada suveaja järgi

Tartu ettevõtete juhid tegid linnavalitsusele ja maakonna omavalitsustele ettepaneku alustada maist tööpäeva praegusest tund varem, et inimestel jääks suveõhtuti rohkem valget vaba aega, kirjutab Postimees.

Tartu Toome Rotari klubi koostatud pöördumisele on alla kirjutanud 23 inimest: Tartu suurte ettevõtete juhid, kõrgkoolide, kliinikumi, spordiklubi ja ka turvafirma esindajad.

Pöördumises soovivad Rotari klubi liikmed, et tööpäev algaks kõigis ettevõtteis ning linna- ja riigiasutustes tunni võrra varem 1. maist kuni 1. oktoobrini. Nii saaks kasutada põhjamaist lühikest suveaega võimalikult palju puhkamiseks ja suvetöödeks.

Toome Rotari klubi juhatuse liige, 150 töötajaga ASi Salvest nõukogu esimees Veljo Ipits põhjendas ettepanekut sellega, et kui suvel tõuseb päike juba kella kolme ajal hommikul ja loojub juba pool kümme õhtul, on tööpäeva alguseks juba viis tundi valget aega kadunud.

Ipitsa kinnitusel ei tähenda tööpäeva nihutamine seda, et Tartu saabki oma aja, mis erineb ülejäänud Eesti omast.

?Eraettevõtjatena võiksime niisamagi tööd tund varem alustada, iseküsimus oleks, kuidas lapsed kooli või lasteaeda saavad ja kuidas bussid liiguvad,? sõnas Ipits. ?Usun, et meie ettepanek saab teoks juba tänavu ja et ka valitsus vaatab oma määruse talveajale jäämise kohta üle.?

Veljo Ipits oli veendunud, et kui Tartu suvel tööpäeva tund aega varem alustab, järgivad seda ideed ka teised Eesti linnad, kuid isegi kui nad seda ei tee, ei tekiks Ipitsa hinnangul probleeme.

Hetkel kuum