200 000 krooni solvangu hüvituseks

ÄP Online 11. aprill 2001, 00:00

Jättes kõrvale Oti kasutatud väljendite hindamise, avaldan arusaamatust niivõrd ebaproportsionaalse karistuse üle moraalse kahju asjas, ütles Tammerk.

?Praegu kaebas üks kriitik kohtusse teise, kusjuures mõlemad on end oma tegevusega seadnud kriitikarohkemasse tsooni kui tavainimesed,? märkis Tammerk. ?Lugu algas ju sellest, et Remsu võttis teravalt kritiseerida telereporter Toomas Uba ning sai selle eest ise kriitika osaliseks.?

?Tahaksin, et pärast tänast kohtuotsust muutuksid inimesed julgemaks oma õiguste kaitsmisel kohtus,? kommenteeris Remsu.

Arvan, et 200 000 krooni hüvitis on õiglane, nentis ta, viidates mitte ainult enda nime kahjustamisele, vaid ka tema abikaasale, kes juhib muuhulgas Remsu nimelist koolitusfirmat, ja poegadele tekitatud moraalsele kahjule.

?Selle peale, mida ma rahaga peale hakkan, ma ei mõtle,? kinnitas Remsu.

Remsu kritiseeris ka Eesti kohtute liiga aeglast menetlust. ?Protsess venis juba piinlikult kaua, samas ei tahtnud ka pooleli jätta,? rääkis ta.

Eile mõistis Tallinna linnakohus tagaselja teleajakirjanik Urmas Otilt kirjanik Olev Remsu kasuks moraalse kahju hüvitamiseks 200 000 krooni. Lisaks peab Ott välja maksma 11 000 krooni kohtukulusid.

Remsu sai Otilt ka kriminaalkorras hüvitist trahvina (10 800 krooni) 1999. aasta sügisel. Pärast kriminaalkorras Oti süüdimõistmist otsustas Remsu taotleda ka tsiviilkorras hüvitist moraalse kahju hüvitamiseks.

Otil on kümme päeva aega edasi kaevata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing