AS Datel võimaldab Tallinna linnavalitsuse istungil osaleda Soomes autoga sõites

Raimo Ülavere 10. aprill 2001, 11:44

Tallinna Linnavalitsus arendab koostöös infotehnoloogiafirmaga AS Datel e-istungite süsteemi, mis võimaldab istungilt osa võtta kasvõi Soomes autoga sõites, ütles ASi Datel juhatuse esimees Urmas Kõlli.

Süsteem võetakse kasutusele hiljemalt maikuu teises pooles.

Dateli väljatöötatud e-istungite veebipõhised tark-ja riistvaralahendused võimaldavad linnavalitsuse liikmetel osaleda istungitel ning tutvuda ettevalmistatud dokumentidega, ilma et nad peaksid samaaegselt viibima linnavalitsuse istungi ruumis.

Kõlli ütles, et Tallinna Linnavalitsuse jaoks on Dateli poolt väljatöötamisel spetsiifilised e-istungite tarkvaralahendused, millele kogu Eestis ja teadaolevalt ka kaugemal analoogi pole. 'Meie ülesanne on teha selline süsteem, mis võimaldaks linnavalitsuse istungist osa võtta ka tingimustes, kus tavatelefoni võrk puudub, vajadusel kasvõi Soomes autoga sõites,' sõnas Kõlli. 'Seda loomulikult eeldusel, et ametnik kannab endaga kaasas sülearvutit.'

Linnavalitsuse IT direktori Väino Olevi sõnul on Tallinna Linnavalitsus viimas ellu pikemaajalist ja mitmest etapist koosnevat e-linnavalitsuse projekti, mille esimeseks oluliseks osaks on e-istungite süsteem.

'Järgnevad arendustööde etapid keskenduvad eelkõige linnavalitsuse dokumentide digitaalse asjaajamise süsteemi projekteerimisele ja kasutuselevõtule, mis koos tänaseks realiseeritud Interneti-põhise Tallinna õigusaktide registri ja katsetusjärgus oleva Tallinna Linnavolikogu eelnõude menetluse digitaalse süsteemiga moodustavad terviku ehk e-linnavalitsuse süsteemi dokumentide käitlemise põhiosa' lausus ta.

AS Datel on 1990.a. loodud infotehnoloogiafirma, mille käive 2000.oli 82,3 miljonit krooni ning mis on oma senise tegevuse käigus välja töötanud ka mitmete Eesti Vabariigi põhiregistrite tarkvara.

AS Datel annab tööd 80 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing