Eesti Raudtee nõukogu esimeheks valiti Tõnu Kõiv

Raimo Ülavere 10. aprill 2001, 12:41

AS Eesti Raudtee nõukogu valis tänasel istungil uueks esimeheks Tõnu Kõivu. Päev varem oli teede- ja sideminister nimetanud Kõivu Eesti Raudtee nõukogu liikmeks seni nõukogu tööd juhtinud Ardo Ojasalu asemel.

?Oma peamiseks eesmärgiks loen AS Eesti Raudtee töö juhtimise ladusat korraldamist nõukogu tasandil kuni erastamislepingu sõlmimise ja jõustumiseni. Olen kindlal arvamusel, et müügiprotsessi käigus on keerukas, ent hädavajalik tagada ettevõtte igapäevatöö ladus korraldus ning seeläbi ka firma väärtus. Nõukogu roll selles on äärmiselt oluline, eriti kui arvestada, et Eesti Raudteel on lähiajal ees oluliste kaubaveolepingute sõlmimine ning lahendust vajavad ka veduriparki puudutavad küsimused,? kommenteeris Tõnu Kõiv.

AS Eesti Raudtee juhtorgan - nõukogu - koosneb kuuest liikmest ja tema peamiseks ülesandeks on ettevõtte majandustegevuse kontrollimine. Nõukogu koguneb tavapäraselt kord kuus. Nõukogu endine esimees, teede- ja sideministri nõunik Ardo Ojasalu lahkus ametist reedel, 6. aprillil, olles juhtinud firma nõukogu tööd alates 1999. aasta augustist.

?Loodan, et mul õnnestub Eesti Raudtee nõukogust lähikuudeks kujundada toimiv üleminekuaja tööorgan, kus langetatakse kõik vajalikud otsused firma edukaks tegutsemiseks kuni erastamiseni. Samas on selge, et vahetult enne eeldatavat muutust omanike struktuuris pole otstarbekas teha põhimõttelisi ja firma edasist käekäiku aastateks määravaid samme,? selgitas Tõnu Kõiv.

Tõnu Kõiv on Riigikogu liige. Ta on sündinud 1968. aastal. Ta on abielus, peres kasvab kaks last.

Erastamisagentuur loodab müügilepingu Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate kohta sõlmida lähima kuu aja jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing