Eesti lähenemas topelttollide kaotamisele Venemaaga

Inno Tähismaa 10. aprill 2001, 12:08

Täna alustasid Moskvas läbirääkimisi Eesti-Vene valitsustevahelise ühiskomisjoni eksperdid eesmärgiga sõlmida Eesti kaupadele kehtivad topelttollid kaotav majandus-kaubandus koostöölepe.

Tänasel kaubandus-tööstuskoja Eesti-Vene majandusseminaril ütles Vene saatkonna minister-nõunik Pavel Kuznetsov, et tänaseks on kujunenud kõik positiivsed eeldused normaalsete majandussuhete ülesehitamiseks kahe riigi vahel.

Eesti välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakona peadirektor Tõnis Nirk ütles, et on üpris raske ennustada topelttollide kaotamise mõju Eesti ekspordile Venemaale, Eesti kaupadele kehtivad need juba alates 1994. aatast.

Venemaa soovib kaotada topelttolle põhjusel, et president Vladimir Putin on seadnud eesmärgiks Venemaa ühinemise maailma kaubandusorganisatsiooniga WTO hiljemalt 2004. aastal. Eestile kehtestatud topelttollid on üks peamine takistus Venemaa pääsul WTOsse.

Eesti kaupade eksport Venemaale oli eelmisel aastal ekposrdipartnerite hulgas 6,8%ga 5. kohal. Ekspordi maht Venemaale oli möödunud aastal 4 mld krooni, kolm aastat tagasi enne Venemaa finantskriisi oli see poole rohkem, 8 mld kr.

Venemaa on Eesti suuruselt teine impordipartner 14,1%ga. Impordi maht oli möödunud aastal 12 mld kr ja kolm aastat tagasi 9 mld kr.

Negatiivse muutuse põhjuseks kaubandusbilansi arengus on diskrimineerivad tollid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing