Maapanga miljonikohvrit vedanud kohtualuse tervis tõrgub

10. aprill 2001, 08:09

Vahetult enne eilset Tallinna linnakohtu istungit toimetas Tartu kiirabi haiglasse Toivo Järve, kes tõi viis aastat tagasi Eestisse Leedu Snorase Pangast väidetavalt käeotsas kohvri 1,6 miljoni USA dollariga ehk tollases vääringus 22 miljoni Eesti krooniga, kirjutab Postimees.

Osaühingu Litoral Grupi 40aastase juhi Järve kehv tervis tegi nii mõnegi kohtusaalist välja marssinu tigedaks. ?Nii see kohtuasjade venitamine käib,? nentis üks mees. ?Kardab, mis muud,? lisas teine.

Ka Järve kaaskohtualune, Eesti Maapanga eksjuht Malle Eenmaa (51) polnud protsessi edasilükkamisest juunisse vaimustuses. «Kui kohus peale hakkaks, siis asi vähemalt liiguks,» lausus ta.

Eenmaa rääkis, et võttis 1993. aastal Vinnis asuva maja ehitamiseks kümneks aastaks 970 000 krooni laenu ja on nüüd intresside maksmisega kimpus. Maja maha müüa Eenmaa aga ei saa, sest seegi on arestitud.

Kohtus riiklikku süüdistust esindava prokuröri Kristel Siitami väitel on nn Snorase asjas arestitud ka Maapanga finantsdivisjoni eksjuhi ja juhatuse liikme Ain Keluse (34) ning Maapanga nõukogu kunagise liikme, praegu ASi Pirita Rannahoone juhi Paul-Toomas Hage (55) vara.

?Arestitud oleks ka Järve vara, kui tal oleks seda olnud,? lausus Siitam. Ometi pidi Järv kandma väga kalleid ülikondi ja kasutama väga kalleid lõhnu.

Siitami väitel on Snorase asjas kõige suurem tegelane Kelus, kes süüdistuse kohaselt riisus Maapangast 27 797 600 krooni. Haget, Järve ja Eenmaad süüdistatakse riisumisele kaasaaitamises, Eenmaad ka võltsimises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing