Väidetavalt Oleg Lvovile kuuluva restorani kinnistu läheb müüki

10. aprill 2001, 08:49

Tallinn otsustas müüa Dunkri tänava kinnistu, kus asub Raeköök. Sellele uusehitisele laienevad muinsuskaitsenõuded, kuid enim on maja tuntuks saanud kahtlase kuulsusega soomlase Seppo Tervoneni ja väidetavalt allilmasidemetega ärimehe Oleg Lvovi kahevõitluspaigana, kirjutab SL Õhtuleht.

?Raeköögi kinnistu läheb enampakkumisele alghinnaga 11,72 miljonit krooni,? kinnitas linnavalitsuse töötaja Udo Klopets.

?Müüme kinnistu, milles on hoone põrandapinnaga 2315,5 ruutmeetrit. Selle hoone on 26. oktoobrini 2004 rentinud aktsiaselts Barbades ja maksab 50 krooni ruutmeetrilt. Keldrikorrusel on tualettruumid, mis on antud rendile aktsiaseltsile V.A.O.Invest. Nemad maksavad üüri 55 krooni ruutmeetrilt,? kirjeldavad kinnistu müüki ette valmistavad linnavalitsuse töötajad. Kesklinnavalitsusel on viimane kinnistuga seotud sissekanna pärit 9. septembrist 1999, siis oli Barbadese juhatuse liige Jelena Lipendina.

?Millegipärast on meil koopia koopia, nii naljakas ja halvasti loetav, et võib ka Lipandina olla. Kuid see on nii vana sissekanne, et tõenäoliselt enam ei pea paika. Allkirjaõiguslased on seal üldse tihti vahetunud - oli keegi soomlane, siis Tiit Kulderknup ja teisigi,? kirjeldab kesklinnavalitsuse töötaja.

?Tõenäoliselt ei tea linnavalitsus enam, kas kinnistu kellelegi üldse on renditud ja kui on, siis kellele, kas Soome või Vene ärimeestele,? väidab Soome ajakirjandus, kes nimetab Raekööki skandaalseks restoraniks.

Raeköök on ametlikult renditud aktsiaseltsile Barbades, mis on olnud seotud ka teise lõbustusasutuse, Metropoliga. Enampakkumist ette valmistavad linnavalitsuse esindajad ei ole kommenteerinud, kas võimalike pakkujate hulgas on ka Barbades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing