Büroos loovad lihavõttemeeleolu kevadvärvides kompositsioonid

Kateriin Leini 11. aprill 2001, 00:00

Suure osa lihavõttebutafooriast moodustab kit, kuid mõnedes poodides leidub ka nõudlikumale maitsele vastavaid temaatilisi disainividinaid.

Sisearhitekt Tiiu Truusi sõnul on ruumide kaunistamine tänuväärne igal aastaajal.

?Inimesed võiksid oma töökohtade väljanägemisele rohkem tähelepanu pöörata. Loomulikult on see iga asutuse sisemine asi ning sõltub tööspetsiifikast. Kuid kes see ikka ruume kaunistab, kui me ise seda ei tee,? ütleb Truus.

Kompositsioonide valikul on mitmeid võimalusi. Sageli kaunistatakse pidulik laud lihtsalt kevadiste lõikelillede: tulpide või nartsissidega. Püsivamat kevademeeleolu annavad ruumi püsililled: priimulad, kinglilled, potinartsissid, muud sibultaimed. Värskelt mõjuvad väikeste lehtedega oksad ja tärganud muru. Peale pajuvitste kasutatakse meelsasti ka õuna-, pirni- ja kirsipuude oksi.

Nisu idandamisega saab tihedama ja lopsakama rohelise taimevaiba. Need, kel pole olnud mahti muruseemet külvata, võivad lihtsas kompositsioonis muruefekti saavutada ka kookosekiuga. Kookosekiudu roheliseks toonides näeb see välja nagu hein.

Väga dekoratiivsed on sarapuusordi Contorta väänilised oksad. Nad sobivad nii vaasi kui ka akna ette rippuma. Kaunistades neid tühjakspuhutud munadega, saab ka armsa lihavõttekompositsiooni.

Ursula Lohu lillekauplusest Campanulam märgib, et üldiselt on praegu laialt levinud muru kasutamine. Kui seda ise teha, peab muruseemet väikesele alusele tihedalt külvama, muidu näeb see välja nagu vaese mehe rukis.

Ursula Rohu sõnab, et trendiks on praegu kujunenud siiski lõikelilled. Eelkõige sellepärast, et praegu on moes lihtsavormilised klaasvaasid. Lilledest eelistatakse suurtesse vaasidesse kallasid. Väga huvitav lill on näiteks mangokalla.

Huvitavaid lahendusi saab näiteks elus- ja kunstlillede kombineerimisega. Ka töö juures loob see kindlasti meeleolu.

Agnes Joonas Nõmme erahaiglast Fertilitas ütles, et tema teeb mõnikord kompositsioone kodus ning kui need juhtuvad hästi välja tulema, toob tööle.

?Registratuurist oleme saanud ainult positiivset tagasisidet. Inimestele meeldib, kui ruumides on erksust,? leidis Agnes Joonas.

Praegusel pühadeajal võiksid poodide omanikud oma poeakende väljanägemisele rohkem mõelda. See loob meeleolu ju kogu linna rahvale. Oma kogemusest tean, kui sageli inimesed peatuvad kaunistatud vaateakna ees. Kevaditi on ju inimestel nii suur päikesevajadus. Nii et kollast värvi võiks praegu palju kasutada.

Kuid lihavõtted on ju ka tärkamisepüha, nüüd mõjuvad eriti hästi väikesed lehekesed okstel. Madalamasse vaasi võiks teha näiteks nõtkematest kaseokstest pesa, mille oksad ulatuvad vette.

Kuid vitstest saab punuda ka lihtsalt pärja ning asetada näiteks vaasisuule. Kui sellisesse vaasi panna tulbid, takistab see nende muidu ju õrnade vartega lillede äravajumist.

Inimestel, kellel pole olnud mahti muru kasvatada, võivad rohelise efekti saavutamiseks kasutada näiteks Neptuni taime. See ei nõua peaaegu mingit hoolitsust, kuid annab õrna rohelise efekti. Tähtis on see, et oleks rohelist-kollast, kevadiste värvide kontraste.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing