Kalamaja peibutab uusasunikke vaikuse ja rahuga

Martin Otsa 11. aprill 2001, 00:00

Elujõulisemad piirkonnad Põhja-Tallinnas on kindlasti Kalamaja ja Pelgulinn. Eelistatumad ja hinnatumad korterid asuvad kivitrepikojaga puumajades.

Kalamaja populaarsus on kasvanud eelkõige viimase kahe aasta jooksul, see on korterite hinnataseme kergitanud kohati sama kõrgeks kui Mustamäel. Samas ? Mustamäe korterid on kõigi mugavustega, Kalamaja korterites aga üldjuhul soe vesi ja pesemisvõimalus puuduvad.

Kalamaja, Kopli ja Pelgulinna hoonestuses domineerivad eestiaegsed puumajad ja kivitrepikojaga puumajad. Nõutumad on 3toalised üle 55 m2 suuruse üldpinnaga korterid, kus ei ole kapitaalremonti tehtud. Soositumad tänavad Kalamajas on Kalevi, Kungla, Salme, Linda, Pelgulinnas Kolde puiestee ja Roo tänav, kusjuures nõudlus on viimaste aastate jooksul olnud stabiilne ? pakkumine on nõudlusest mõnevõrra väiksem.

Viimastel aastatel on piirkonnas suurenenud nooremapoolsete eesti perede osakaal. Hinnatakse kesklinna lähedust, rahulikku elukeskkonda ning aia kasutamise võimalust. Peibutab ka puitelamutes asuvate korterite paindlik ruumiplaneeringu muutmise võimalus. Kindlasti annab piirkonnale omanäolise ilme tõsiasi, et elamud on ehitatud ühtse arhitektuuriga ja nad pärinevad ühest ajastust.

Üldjuhul soetatakse korter pigem eluasemevajaduste rahuldamiseks kui investeeringu eesmärgil. Tallinna kesklinna puhul võib tuua näiteid, kus kortereid ostetakse investeeringu või spekuleerimise eesmärgil, küll aga ei ole see täheldatav Kalamajas.

Kindlasti paraneb paari-kolme aastaga Kalamaja üldilme. Korterelamutes moodustatakse ühistuid ja uuendatakse tehnovõrkusid, mis on eestiaegsetes elamutes tihti amortiseerunud. Üldise tänavapildi paranemine võtab aega kauem, arvatavasti 5?7 aastat. q

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing