Piletiprojekti ümber kerkib süüdistusi

Merike Ojasson 11. aprill 2001, 00:00

Abilinnapea Priit Vilba nimetab uut rahasüsteemi endiselt vaid sõidupiletiprojektiks, samas olid Tallinna linna korraldatava riigihankekonkursi tingimustesse kirja pandud nii kõrged tehnilised nõudmised, et konkursil sai pakkumise teha ainult firma Public Transport System AS. Väidetavalt on kogu riigihanke eesmärk käivitada uus ettemaksuga teenusekaart, mis lubab pankadeväliselt liigutada ligi miljard krooni kuus.

Public Transport System ASi juhatuse liige Rasmus Kurm töötab investeerimisfirma Suprema Securities ASi investeerimispanganduse osakonna projektijuhina.

?Firma tänased omanikud on soomlased. Suprema seotus Public Transport Systems ASiga seisneb mandaadilepingus, meie rolliks on kaasata neile täiendavat aktsia- ja võõrkapitali. Oleme otsustanud, et Suprema võiks minimaalses mahus ka ise aktsiakapitalis osaleda,? ütles Kurm.

Public Transport Systems ASi nõukogu liige ja juriidiliste konsultatsioonide andmisega tegeleva Coseil OÜ tegevjuht Inge Veso vastas, et lepingu sõlmimine Tallinna linnavalitsusega on veel pooleli. ?Ma ei saa teile midagi kommenteerida. Ajakirjandusel on selle temaatika vastu huvi, aga tegelikkuses on need huvid seotud ilmselt konkreetsete inimestega,? vastas Veso.

Advokaadibüroo Pohla & Hallmägi jurist Toivo Viilup esindab piletiprojektis kaht firmat. Nimetuste Kameeleon Kaubandus OÜ ja Gallion Grupp OÜ taga peituvad firmad ei ole Viilupi sõnul nõus sellega, et riigihankekonkurss nii nähtavalt kindlale firmale kätte mängitakse.

?Meie eesmärk on saavutada halduskohtus see, et öeldaks, et tollase Tallinna transpordiameti esitatud tingimused ei võimalda kõigil võrdsetel alustel konkursil osaleda. Tegemist oli sisuliselt tootekirjeldusega, pakkumist oli algusest peale võimeline esitama ainult üks firma,? ütles Viilup.

Kameeleon Kaubandus OÜ ja Gallion Grupp OÜ juhatajad ei anna kommentaare vaatamata sellele, et nende vaidluste ja protestide tõttu jääb riigihanke parima pakkuja leidmine ilmselt suvekuudesse.

?Ma ei taha seda asja kommenteerida,? ütles OÜ Kameeleon Kaubanduse juhataja Sulev Mander vastuseks küsimusele, kelle huvisid ta piletiprojektis esindab.

OÜ Gallion Grupp juhataja Virko Ojamaa üllatus, kui kuulis, et advokaadibüroo Pohla & Hallmägi jurist Toivo Viilup esindab mõlemat firmat.

?Ma ei ütle hetkel, keda mina selles projektis esindan,? sõnas Ojamaa.

Eelmise aasta detsembris loobusid riigihankel osalemast Hansapank, EMT ja ESS. Sarnaselt täna protestivate firmadega leidsid suurfirmade esindajad, et esitatud tingimuste järgi ei ole võimalik oma lahendust pakkuda ning pakkumiskutses esitatud tingimuste järgimine oleks linnale riskantne ja kahjulik.

09.04.2001 Vilba kavatses teha oma elektroonilist raha

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing