Tallinna võimuliit klaarib suhteid

Kristi Malmberg 11. aprill 2001, 00:00

Täna pärastlõunal kogunevad Isamaaliit ja Reformierakond ühe laua taha, et Tallinna võimuliitu kõigutavad erimeelsused ära klaarida.

Isamaaliidu hinnangul pidurdavad reformierakondlased linna jaoks oluliste otsuste langetamist. Reformierakond jällegi süüdistab Isamaaliitu oluliste otsuste kiirkorras läbisurumises.

?Tõsiasi on see, et koalitsioonipartneritel on teise osapoole abilinnapeadele etteheiteid, kuid koalitsioonile ma ohtu ei näe,? ütles eile volikogu Isamaaliidu fraktsiooni liige Aimar Altosaar.

Altosaare sõnul tuleb kohtumisel probleemid julgelt lauale käia ja üritada neid lahendada. ?Kui see meil ei õnnestu, siis võib tõesti tulla kõne alla mõne persooni küsimus,? lausus Altosaar.

Tallinna volikogu reformierakondlasest esimees Rein Voog pidas vähetõenäoliseks, et tänasel kohtumisel otsustatakse abilinnapeade vahetamine. ?Eesmärgiks on suud puhtaks rääkida,? ütles Voog. ?On nii sisulisi probleeme kui ka isikutevahelisi vastuolusid.?

Isamaaliitlasest abilinnapea Liisa Pakosta pidas probleeme siiski sisulisteks, mis tulenevad konkreetsetest otsustest ja otsustamatusest. Pakosta avaldas lootust, et tänane kohtumine võtab koalitsioonis pinged maha. ?Opositsiooni ja ka mõne koalitsiooni osapoole hõisked, et nüüd on koalitsioon sügavas kriisis, on minu arvates põhjendamatud,? nentis Pakosta.

Vastuolud Isamaaliidu ja Reformierakonna vahel said alguse Tallinna võimuliidu sisestest etteheidetest isamaaliitlasest linnapea Jüri Mõisa tegude suhtes. Osa linna koalitsioonist nõudis linnapea väljavahetamist, kuid praeguseks on see probleem päevakorrast maas.

Nii Altosaar kui Voog ka kinnitasid, et tänasel kohtumisel linnapea küsimust ei arutata, vaid kogu aur läheb abilinnapeade probleemide klaarimisele.

?Meil on ikkagi seitse abilinnapead ja pole ju võimalik ükskõik millises koosluses, et seitse inimest üksteist lõputult armastaksid,? nentis Aimar Altosaar.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing