Mõis nõuab Vilba lahkumist

11. aprill 2001, 08:00

Tallinna linnapea Jüri Mõis kavatseb täna õhtul Isamaaliidu ja Reformierakonna kohtumisel nõuda reformierakondlasest abilinnapea Priit Vilba väljavahetamist, sest kahel Vilba korraldatud riigihankekonkursil lasub kahtlus, et konkursi korraldaja mängis võitjaga kokku, kirjutab Postimees.

Ehkki Vilba algatas eile ametkondliku juurdluse Tallinna ühistranspordi konkursi võitja SL Bussiliinide ja konkursi ühe korraldaja Margo Tomingase sidemete uurimiseks, oli just Vilba ise see, kes juhtis komisjoni, mis valis pealinna ühistranspordi korraldajaks riiulifirma SL Bussiliinid.

Teiseks veskikiviks Vilba kaelas on plaan paigaldada linnaliinibussidesse 90 miljonit krooni maksev kiipkaardisüsteem, mille riigihankekonkursi tingimused olid niisugused, et võita võis konkursi vaid üks kindel firma, mis just selliseid kiipkaarte paigaldab.

Tallinna linnavalitsus kavatseb tänasel istungil lõpetada Vilba kiipkaardiprojekti, mida linnapea on nimetanud mõttetu kosmosetehnoloogia juurutamiseks.

Mõis ütles eile Postimehele, et linnavalitsus pole Vilba korraldatud kiipkaartide konkurssi ega elektron- ja tunnipiletiseadmete paigaldamist kordagi arutanud ja plaanide mittetutvustamine on tõsine etteheide Vilbale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing