Ülekullatud Jüri Ott tegi soodsad lepingud ka parteikaaslastele

11. aprill 2001, 07:46

Tallinna botaanikaaed koondas eile kolm Koonderakonda kuuluvat ametnikku, kellele botaanikaaia endine direktor Jüri Ott oli vormistanud kokku veerand miljoni krooni suuruse lahkumishüvitise taganud töölepingud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ühelgi botaanikaaia töötajal, ka mul endal mitte, pole töölepingut, mis tagaks mulle lahkudes kuni aastapalga suuruse lahkumishüvituse,? lausus kuu botaanikaia direktorina töötanud Veiko Lõhmus. ?Praegu ei tuleks mõnda uut töötajat tööle võttes taoline asi kõne allagi.?

Eile koondatud personalijuht-direktori abi, majandusosakonna juhataja ning majandusosakonna haldusmeister saavad Oti sõlmitud töölepingute kohaselt kokku ligikaudu 280 000 krooni lahkumishüvituseks. Direktori abi sai hüvitiseks aastapalga, majandusosakonna juhataja kaheksa kuu ja haldusmeister nelja kuu palga.

?Meil pole võimalust neid hüvitisi vaidlustada, sest nende töölepingud näevad kompensatsiooni maksmist ette,? lausus Lõhmus. ?Selliseid lepinguid koostatakse ja allkirjastatakse ikka mõlema poole nõusolekul ning vaevalt et töövõtja tööandjat selleks sundis.?

Koondatud majandusosakonna juhataja Toivo Tohver väitis, et kolme ametniku koondamine on poliitiline samm, kuna kõik nad kuuluvad Koonderakonda. ?Ilmselt on Isamaal vaja botaanikaaia maadega opereerimiseks oma mehi etteotsa,? lausus Tohver.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing