Eesti luksusauto ostja ei viitsi käike vahetada

ÄP 12. aprill 2001, 00:00

Pruugitud autode ostjad Balti riikides erinevad teineteisest oluliselt, tunnistas Balti Realiseerimiskeskuse (BRC) varamüügiosakonna juhataja Priit Maanurm. Kui näiteks Eestis on suhteliselt raske müüa valget sõiduautot, siis Lätis ja Leedus pole see probleemiks. Erinevust võib märgata ka kütuse valikus ? diiselmootor on naaberriikides hetkel sama populaarne kui Eestis aasta tagasi.

Kõigis kolmes riigis oli märtsikuu läbimüük kõigi aegade parim. Keskmiselt müüb Hansa Capitali tütarettevõte Balti riikides ligi 10 autot päevas ? märtsi 22 tööpäeva jooksul läks kaubaks 204 sõidukit.

Maanurme hinnangul mõjutab müüki kõige enam pakutava valiku kasv. Hetkel on BRC müügikeskuses saadaval 400 erinevat sõidukit. Uudisena on avatud Eesti kodulehe venekeelne versioon aadressil www.brc.ee/rus. Kui palju see on toonud juurde uusi kliente, on esialgu raske öelda. Teada on aga, et tervelt kolmandik ostjatest on vene rahvusest. Positiivseks tõukeks läbimüügile on BRC ristmüük kõikide Balti riikide BRC autokeskuste vahel. ?Meie müüme oma autosid nende klientidele ja meie ise ostame nende autosid,? lausus Maanurm.

Kui Eestis elav inimene soovib osta BRCst pruugitud autot, kuid siin sobivat autot ei leia, on võimalik see leida lõunanaabrite juurest. Auto tuuakse Eestisse paari päeva jooksul. Läti ja Leedu autode pakkumised on samuti piltidega internetis nähtavad.

Samas on Baltimaade turg muutunud Eesti kliendi jaoks soodsamaks. Kui veel paar aastat tagasi olid Läti ja Leedu pruugitud sõidukid soodsamad kui meil, siis nüüd on olukord muutunud ? Eestis on sõiduautod kõige odavamad. Ja põhjuseid selleks pole raske leida ? meie uute sõidukite müük on juba üle kolme aasta suhteliselt eeskujulik ning liisinguperioodi üle elanud autot välja vahetades on tarvis vana võimalikult kiiresti maha müüa.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing