11 aprill 2001

Eesti Telefon teenis 1188 Infoabi müügist 43,5 miljonit krooni

Eesti juhtiv infomeedia ettevõte Eniro Eesti AS ja AS Eesti Telefon sõlmisid täna lepingu, mille tulemusena sai Eniro Eesti AS infotelefoni 1188 INFOABI kaubamärgi all tegutseva firma ainuomanikuks, teatasid ettevõtted. Tehingu maht oli 43,5 miljonit krooni.

Eesti Telefoni juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul soovib Eesti Telefon Teabeliini aktsiate müügiga keskenduda enam oma põhitegevusele, milleks on telekommunikatsiooniteenuste pakkumine. ?Eesti Telefoni eesmärgiks on säilitada oma liidripositsioon nii kõnesideteenuste kui ka andmesideteenuste turul ning leida fiksvõrgule uusi kasutusalasid,? ütles Kalm.

Eniro Eesti juhataja Peeter Alliku sõnul annab ülejäänud 100% Teabeliini (1188 Infoabi) aktsiate omandamine Enirole nõutud platvormi, mis loob kõik eeldused edasiseks edukaks osalemiseks Eesti infomeedia teenuste turul.

AS Teabeliin on üks kahest Eesti suuremast infotelefonifirmast, mille käive ulatus 2000. aastal ligi 32,5 miljoni Eesti kroonini ja maksustamiseelne kasum üle 5,4 miljoni krooni. Infotelefon 1188 INFOABI omab 44% Eesti infotelefonide turust.

Eniro Eesti AS on Eesti juhtiv infomeedia ettevõte, mis omab üle 50 % Eesti kataloogiturust. Ettevõtte 2000. aasta käive oli 55,5 miljonit krooni ning maksustamiseelne kasum 6,4 miljonit krooni.

Hetkel kuum