Firma jututuba mobiiltelefonis

Indrek Kald 12. aprill 2001, 00:00

Nimelt on Q toonud mobiilsidesse arvutist tuttava jututubade süsteemi. See võimaldab suhelda sõnumite vahetamise teel nii suure grupi inimestega kui privaatselt. Samuti saab iga kasutaja kutsuda jututuppa uusi inimesi, saates neile vastava SMSi.

Sellise, vaid ühe sõnumi jaoks loodud grupi suuruse piirid seab küll SMSi pikkus ? osalevate inimeste telefoninumbrite loetelu peab koos kirjavahemärkidega mahtuma 160 tähemärgi sisse.

Teenuse eelised tulevad välja just suurema inimhulga üheaegsel teavitamisel mobiilse jututoa kaudu, sest teenuse maksumust arvestatakse ühe SMSi järgi.

Kallim on pidada mobiilse chat?i vahendusel kellegagi privaatset vestlust, sest iga sõnum maksab olenevalt kasutatavast paketist 2?2,95 krooni.

Kui saata jututoas sõnum, jõuab see reaalajas kõigini, kes on jututoaga liitunud. Sama asi toimib ka vastupidiselt ? kasutajani jõuavad kõik sõnumid, mida teised jututoas olijad saadavad.

Q GSMi loodud Mobiilchat?i süsteemis on avalikud jututoad ? meelelahutuslike teemade kajastamiseks mõeldud Klubi, infovahetuseks sobiv Kyber ja kohtumiste määramiseks Kuum ? ning privaatsed jututoad, milliseid saab enda ja oma sõprade-kolleegide jaoks igaüks ise luua. Viimases saavad osaleda vaid need, kes jututoa nime teavad.

Vaid firma töötajaile teada oleva ja saladuses hoitava nimega mobiilne jututuba tagab selle, et kõrvalised isikud neid mobiilseid vestlusi jälgima ei pääse. Sellesse privaatsesse jututuppa saab kaasata ükskõik kui suure hulga inimesi.

Kui aga üks sõnum peaks jõudma vaid teatud grupile firma mobiilses jututoas osalevatest töötajatest, siis saab seda teha sõnumi ette sisestatava spetsiaalse käsklusega.

Teenuse kasutamiseks tuleb end SMSi abil soovitud jututuppa registreerida, seejärel hakkab siseneja saama lühisõnumeid teistelt vestlusringis osalejatelt ning võib neid ise välja saata. Samuti saab luua uue privaatse jututoa ning sinna inimesi kutsuda. Jututoa nimeks võib olla suvalise pikkusega tähe- ja/või numbrikombinatsioon.

Saadetava sõnumi pikkus ei saa GSM-standardist tulenevalt ületada 160 tähemärki.

Teenuse kasutamisel saab teha jututoas päringuid teiste parajasti registreerunute poolt enese kohta koostatud iseloomustuste suhtes, samuti ennast tutvustada. Sarnaselt tavalisele lühisõnumile on on jututoaga liitunu mobiiltelefoni number avalik.

Telefoniomaniku pärisnime süsteem automaatselt ei avalikusta, teistele jututoas viibijatele suunatud iseloomustuse koostab iga kasutaja ise.

Korraga saab suhelda ühes jututoas ja ühe kasutajanime all.

Uudisena võimaldab Q mobiilne jututuba saata nn flash-teateid, mis avanevad koheselt teise mobiili ekraanil ega pea ootama, millal telefoni omanik laekunud sõnumi avab. Sellist tüüpi sõnumi miinuseks on automaatne kustutamine telefoniga järgmise toiminigu teostamisel.

Vestluse käigus vastuvõetud sõnumeid ei pea kustutama, sest need kustuvad automaatselt ükskõik millise telefoni kasutamise uue toiminguga. Enamik kasutusel olevaid mobiile võimaldavad soovi korral selliseid sõnumeid ka käsitsi salvestada.

Jututubadega saavad liituda kõik Q kliendid, kellel on lühisõnumiteenuse kasutamise võimalus. Teenust ei saa kasutada Q GSMi kõnekaardiga rääkijad, kuna see ei võimalda SMSide saatmist. Teenuse kasutamine ei sõltu mobiiltelefonist.

Sarnast mobiilse jututoa teenust võimaldab operaatorist sõltumatult ka Nokia eelmisel aastal tutvustatud mudel 3310.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing