Nokia mudel 5110 kolmandat aastat tipus

Indrek Kald 12. aprill 2001, 00:00

Ka Alcatel, Siemens, Ericsson ja Motorola pakuvad häid telefone, neid aga eelistavad paljuski inimesed, kes soovivad teistest erineda. Motorola telefonidest annab suurima osa müügist Q GSM.

Kokku müüdi kolme kuuga 33 032 uut Nokia, 7990 Motorola, 3341 Ericssoni ja 1323 Siemensi mobiiltelefoni. Teiste tootjate tulemus jäi alla tuhande müüdud aparaadi.

Mobiilide müügi edetabelis mängib järjest suurenevat rolli telefoni maine ja välimus, kinnitab Hallo mobiiltelefonide müügijuht Virgo Pai. Trendikusest vähem tähtis on tema sõnul telefoni funktsionaalsus.

Inimestele meeldib Nokia telefoni imago, võimalused, välimus, räägib Pai. Kindlasti on üks põhjus ka telefonide personaliseerimise võimalus ? ekraanilogod, helinad, eri värvi korpused, lisab ta. Enamus klientidest ei hinda Pai sõnul, et ostetav telefon ühilduks arvutiga või sisaldaks infrapunaliidest.

Suurima mobiilimüüja Esmofoni juhatuse esimees Aivar Sirelpuu kinnitusel püsivad Nokia telefonid edetabeli tipus oma hinna, funktsionaalsuse ja mudeli atraktiivsuse tõttu.

Ericssoni müüki mõjutas ilmselt ka jaanuari lõpus tulnud teade, et firma müüb oma mobiiltelefonide tootmise USA firmale Flectronics.

Aivar Sirelpuu sõnul on sellel aastal peamine argument telefoni ostmisel hind. Kuid noorte segmendis on oluliseks tõusnud ka funktsionaalsus. Mälu, SMS, kalender, aku kestvus, telefoni suurus ja disain, loetleb ta klientide poolt eelistatavaid omadusi.

?Ostjad on nõudlikumad ja panevad rohkem tähelepanu teenuste kasutamise võimalustele, mis on hea märk,? räägib Sirelpuu.

Tema kinnitusel suureneb ostjate seas eraklientide osakaal. Samas hüvitavad paljud firmad telefoni ostu eraisikutest liitujatele, lisab ta.

Uute telefonide müük on aasta-aastalt oluliselt kasvanud. 1999. aasta jaanuarist märtsini müüsid ametlikud edasimüüjad Eestis ligi 15 000 uut taskutelefoni. 2000. aasta esimeses kvartalis müüdi sama palju ainuüksi Nokia telefone. Uute mobiilide kogumüük ületas mullu esimeses kvartalis 20 000 telefoni piiri. Tänavu müüdi kolme kuuga 46 367 uut telefoni.

?Eelmisel aastal ei hakatud kohe aasta alguses kampaaniatega peale,? põhjendas kasvu Siemensi telefone maale toova ASi Siemens mobiiltelefonide müügijuht Lauri Mattus.

Esimese kvartali tulemus jääb alla eelmise aasta viimase kolme kuu müügile. Aastalõpu tuhinas osteti Eestis 54 405 uut taskutelefoni.

Märtsis tutvustasid kõik suuremad mobiilitootjad Saksamaal tehnoloogiamessil CeBIT selle aasta uudistooteid, enamus neist jõuab müügile tõenäoliselt aasta teises pooles.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing