Sõiduelamusi igaühele

Pille Russi 12. aprill 2001, 00:00

Veel mõni aeg tagasi võis soov unistuseks jäädagi, kuid nüüd on olukord muutunud ? sõiduelamusi pakuvad spordiklubi Villu ja OAK Sport.

Villu Mättiku eestvedamisel toimiv spordiklubi Villu pakub Harjumaal Laitse lähedal asuva talu maadele rajatud autokrossirajal aasta ringi sõiduvõimalusi nii harrastajatele kui ka võistlussportlastele. Praegu veidi rohkem kui 900 meetrit pikal, tulevikus laiendataval rajal saab talvel proovida lumerada, muul ajal krossi. Harrastajale sobivaid radu on mujalgi.

Tehnika muretsemisel aitab samuti spordiklubi Villu ? kõik vajaliku kiivrist kuni võistlusautoni saab nende käest rentida.

Eks nii mõnigi meist on varem näiteks hobikardiga sõitmas käinud, kuid pea sama hinna eest saab krossirajalt palju meeldejäävama kogemuse. Ehtsa rallikrossiautoga kihutamine annab tõelise elamuse ning võimaluse enda ja sõprade oskused proovile panna. Miks mitte korraldada väike võistlus oma firma töötajatele.

Kui spordiklubi Villu annab krossisõiduvõimaluse, siis ralliautodega saab lähemat tutvust teha OAK Spordi vahendusel. Tuntud Soome rallisõitja Sakari Vierimaa juhitud OAK Sport hakkab alates maist Eestis pakkuma rallikoolitust ja võimalust üürida võistlusauto.

Rallil osalemine nõuab piloodilt ja kaardilugejalt põhjalikku ettevalmistust ja spetsiaalselt ümberehitatud autot.

Rahvaralli võib ?päris? rallist teatud ettekujutuse anda, kuid hoopis erineva suurusjärguga kiiruskatsed ning autodele esitatavad nõuded teevad kaks nimelt sarnast ala üsna erinevaks.

OAK Spordis saavad sõiduõpetust nii algajad kui ka pisut kogenumad rallihuvilised. Programm pannakse paika vastavalt inimese oskustele, vägisi kedagi kihutama ei sunnita. Lisaks õigetele sõiduvõtetele õpetatakse ka näiteks kiiruslegendi koostamist ja üht-teist auto tehnilisest poolest.

Kes tahab, võib piirduda ainult koolitusprogrammi läbimisega, kui aga soovi on, saab proovida ka võistlemist: OAK Sport pakub rallidel ja rallisprintidel osalemiseks täispaketti autost kuni bensiinini.

Kursuste maksumus ning võistlustehnika üürihind on oluliselt kallim kui hobikardisõit. Näiteks ralli puhul käib hinna arvestus katsekilomeetrite järgi, summa ühe kilomeetri kohta on umbes 1200 või 1300 krooni ? arvestada tuleb seega vähemalt 100 000kroonise väljaminekuga.

Hinna sisse kuulub lisaks tehnikale ka teenindav meeskond.

Sõiduelamuse saamiseks ei pea endale isiklikku ralli- või krossiautot soetama, võimalusi on teisigi. Miks mitte järele proovida?

Spordiklubiga Villu saab ühendust telefonil (050) 24 516, OAK Spordiga telefonil (055) 679 630 või e-kirja teel oak.sport@co.inet.fi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing