Ülo Toomsalu • 11. aprill 2001 kell 5:48

Tallinn jagab ametitele lisaeelarve 500 miljonit krooni

Tallinna abilinnapead peavad täna esitama oma taotlused linna üle 500 miljoni suurusest lisaeelarvest raha saamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sotsiaalhooldusega tegelev abilinnapea Ants Leemets nimetas laenutaotluse summaks 40 miljonit. ?Prioriteediks on Tallinna puuetega inimeste tegevuskeskuse loomine Vilde tee 72 majja, mis on hetkel lasteaed, kuid suletakse mais. Teiseks taotleme 1,5 miljonit noorte narkosõltlaste Nõmme tee 99 turvakeskuse laiendamist teise korruse võrra, mis looks juurde 16 uut kohta,? märkis Leemets.

Üheks oluliseks tervishoiuprojektiks nimetas Leemets alla miljoni krooni vajavat kodust õendusabi, mis säästaks 50 voodikohta hooldushaiglas nende arvelt, keda oleks võimalik kodus põetada.

Linna haridus- ja kultuurielu koordineeriva abilinnapea Liisa Pakosta sõnul selgub lõplik otsus taotluste osas täna hommikul. ?Aga näiteks võiks tuua Kadrioru staadioni uuendamise ja spordivallas on taotlusi 100 miljoni eest, kuid seda numbrit tuleb kärpida. Kultuuriasutustele nagu loomaaed, Lindakivi ja Salme kultuurikeskused ning infotehnoloogiaprojektid loodame saada juurde 10 miljonit krooni,? ütles Pakosta.

Tallinna linnaplaneerimise ala abilinnapea Priit Vilba sõnul taotlevad nad raha peamiselt teede ehituseks. ?Teede ehitus ja planeerimine on meie põhieesmärk,? ütles ta. ?Kuid ilmselt esitleme taotluse ka bussi kaardisüsteemi kaasajastamiseks.?

Hetkel kuum