Tartu Ülikooli ärijuhtimise kutsemagistri õppekava sai täieliku akrediteeringu

12. aprill 2001, 00:00

2000. aasta oktoobris Eesti kõrgkoolide ärijuhtimise kutsemagistri (MBA) õppekavu hinnanud rahvusvaheline ekspertkomisjon pidas täielikku akrediteerimist väärivaks vaid Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas antavat õpetust.

Tingimisi akrediteeriti Eesti Kõrgema Kommertskooli ja Concordia Rahvusvahelise Ülikooli MBA õppekavad. On selge, et tegemist pole asjaga, mida saab joonlauaga mõõta. Siiski on imelik otsida rahvusvahelise komisjoni otsusest mingit poliitilist tahet, nagu seda 5. aprilli Äripäevas teeb Merle Udso Concordia Ülikoolist (?Küsitavad õppekavade akrediteerimisotsused?). Olgu öeldud, et Tartu Ülikooli hinnanud komisjoni kuulusid kaks professorit USAst ja üks Soomest.

Pigem tuleks komisjoni kokkuvõtet võtta konstruktiivse nõuandena. Komisjon tõstis esile Tartu Ülikooli majandusteaduskonna kõrget akadeemilist taset ning olulist panust õppekirjanduse väljaandmisel kogu Eesti majandushariduse tarvis.

Samas nenditi, et edasise arengu ja konkurentsivõime huvides tuleb teoreetiliste teadmiste andmise kõrval pühendada rohkem aega otsustusalase pädevuse suurendamiseks ning pakkuda spetsialiseerumisvõimalust.

Nüüd avanebki õppijatel võimalus valida teiseks õppeaastaks juhtimise ja turunduse või finantsjuhtimise suund. Suurendada soovitati üliõpilasvahetust. Praegu toimib ühine õppekava EAP Berliini Majanduskõrgkooliga, mille raames on võimalik teine magistrantuuriaasta läbida Saksamaal ja saada seal ka kraad. Komisjon juhtis tähelepanu ka õppejõudude liiga suurele koormatusele.

Analoogiliselt teiste ülikoolidega on probleemiks suur väljalangevus. Vaatamata konkursile sissesaamisel lõpetab tähtaegselt (seni kahe ja poole, edaspidi kahe aastaga) magistriprojekti kaitsmisega vaid veerand alustanutest. Väiksema või suurema hilinemisega jõuab kraadini kuni pool üliõpilastest. Magistriprojekti koostamine eeldab vähemalt paarikuulist kontsentreeritud jõupingutust, milleks töö kõrval õppivatel juhtidel ja spetsialistidel on raske võimalust leida.

Et töö magistriprojektiga oleks pidevam ja süsteemsem, on Tartu õppekavas oluline koht nn magistriseminaril, kus magistriprojektide valmimise käiku regulaarselt ühiselt arutatakse. Loodame, et see hakkab järjest paremini toimima.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing