Kohtutäiturid ootavad sissenõudjatelt avaldusi

12. aprill 2001, 08:09

Üle saja tuhande lõpuni menetlemata kohtutoimiku seisab, sest sissenõudjad pole teinud kohtutäituritele avaldusi, kirjutab Postimees.

Kuni 1. juunini on seni menetluses olnud täitetoimikute üleandmine sissenõudjale ettemaksuvaba, seetõttu on kasulik vastav avaldus teha enne seda kuupäeva.

Sissenõudmine toimub ka edaspidi ainult võlgniku arvel, kuigi sissenõudja peab menetluse alustamiseks tasuma täiturile ettemaksu, mille ta saab pärast võlgnikult tagasi. Ettemaks on avansiline makse, et täitur alustaks menetlust ja kannaks algselt tekkivad võimalikud kulud.

Tallinna linnakohtu üldkantselei juhataja Tiina Pajuri selgitas, et veebruari lõpus lõpetas tegevuse linnakohtu täitevosakond ja kõik menetluses olnud täitedokumendid toodi täitevametist kohtumajja. Pajuri sõnul on lõpuni menetlemata toimikuid kokku üle saja tuhande. Tartu maakohtu haldusdirektor Raul Täkker ütles, et menetlemata või pooleli jäänud toimikuid on üle kolmekümne tuhande.

Nii Tiina Pajuri kui ka Täkkeri väitel kinnitavad dokumentide virnad, et kõik sissenõudjad pole täitevasutuste likvideerimisest kuulnud ega tea, et peavad nüüd omal käel kohtutäituri otsima. Nõude täitmist ootavale isikule kirja teel märku andmiseks pole kohtul raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing