Rail Estonia jüngrid lootsid suurt vaheltkasu

12. aprill 2001, 08:08

Väidetavalt lootis Eesti Raudtee erastamise konkursi 1,7 miljardi krooni suuruse pakkumisega võitnud Rail Estonia eestvedaja Anti Oidsalu koos oma riigiametnikest abilistega teenida Eesti Raudtee müügilt 200-300 miljonit krooni vahendustasu, kirjutab Postimees.

Mitu üksteisest sõltumatut allikat, kes olid erastamise algetappidel seotud Rail Estoniaga, kinnitasid Postimehele, et oma kõrgelennuliste plaanide elluviimiseks kaasas endine Pakterminali juht Anti Oidsalu Eesti Raudtee nõukogu esimehe Ardo Ojasalu, Eesti Raudtee nõukogu liikme, riigikantselei koordinatsioonibüroo direktori Eerik-Niiles Krossi, Hansapanga endise juhi Hannes Tamjärve ning advokaadibüroo Lepik ja Luhaäär.

Mõõdukate erakonna liikme Ojasalu peamine roll selles meeskonnas oli allikate kinnitusel poliitiline tagatrepitöö valitsusliidus, kus erastamisagentuuri nõukogu juhtis tema erakonnakaaslane majandusminister Mihkel Pärnoja.

Paljude tunnistajate kinnitusel kaitses poliitringkondades Rail Estonia huve ka luurekoordinaator Eerik-Niiles Kross, kuid tema eriline teene oli USA kurjategija, musta raha pesija Antonio Angotti ?maaletoomine?. Kross tutvus Angottiga väidetavalt USAs, suheldes lauljatest vendade Urbidega, kes omakorda said hästi läbi Angottiga.

Ojasalu kinnitas, et teda ei saa kuidagi Rail Estoniaga siduda. ?Võibolla loobitakse mind lihtsalt poriga, et keegi võiks ennast süüst puhtaks pesta,? sõnas ta. ?Kindlasti ei ole ma saanud Rail Estoniaga seotud inimestelt mingisuguseid kahtlase sisuga pakkumisi.?

Kross ei soovinud eile õhtul öelda ühtki sõna selle kohta, miks ta toetas Eesti Raudtee erastamisel just Rail Estonia pakkumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing