Nasdaq kerkis nädalaga 14 protsenti

Peeter Koppel 16. aprill 2001, 00:00

Ühendriikides suutis juba aasta selges langustrendis olnud Nasdaq pühade-eelsel neli päeva kestnud kauplemisperioodil sooritada jõulise hüppe ülespoole. Nasdaqi neli päeva järjest kestnud tõus on esimene omalaadne pärast eelmise aasta augusti algust ning viis indeksi psühholoogiliselt olulise 2000 punkti taseme lähedale.

Nädala viimane ehk neljapäevane kauplemispäev algas siiski negatiivsete meeleoludega, mille põhjustasid tarbimise vähenemist näidanud märtsi jaekaubandusnäitajad ja tootjahinnaindeks. Lisaks sellele vähenes järsult ka tarbijausaldus, kuna jätkuvad uudised töökohtade vähendamisest on ameeriklased muutnud oma tuleviku suhtes senisest pessimistlikumaks. Kõigest sellest piisas, et viia Nasdaqi üldindeks neljapäeval pärast kolme järjestikkust tõusu küll esialgu miinusesse, kauplemise edenedes asus aga turg taas jõuliselt üles rühkima ning indeks suutis lõpetada 3,29 protsenti kõrgemal 1961, 43 punktil.

Optimismilaine üheks suurimaks põhjuseks oli see, et võrguseadmete tootja Juniper Net-works suutis oma esimese kvartali kasumiprognoosiga sammu pidada ning oma kvartalikasum 7kordseks kasvatada. Juniper suutis teenida 25 senti aktsia kohta, kuid oli siiski sunnitud oma teise kvartali ja terve majandusaasta kasumiprognoosi koomale tõmbama.

Analüütikute hinnangul on turg jõudnud staadiumisse, kus siiski veel täielikult ei usuta langustrendi murdumisse, kuid hirmu tõttu hinnarallist maha jääda on asutud positsioone sisse võtma. Lisaks sellele oodatakse ka intresside edasist alandamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing