Tulviste on tõusnud küsitluses teisele kohale

ÄP 16. aprill 2001, 00:00

Laupäeval valis Isamaaliidu suurkogu erakonna presidendikandidaadiks Peeter Tulviste, kelle poolt hääletas 264 isamaaliitlast. Tema vastaskandidaadi Tunne Kelami pool hääletas 249 saadikut.

Kui Tulviste kampaania jätkub sama võimsusega, siis võib ka kodanikkonna eelistuste pingereas suure tõenäosusega pööre toimuda, märkis Emor.

?Võrreldes eelmise uuringuga on mitmeid kohti tahapoole langenud Edgar Savisaar, jäädes alla ka erakonnakaaslasele Oviirile. Üks põhjus pildiskandaali kõrval, miks Savisaare valinute protsent on langenud, võib olla ka Arnold Rüütli lisamine uuringu nimekirja ? nende presidendikandidaatide eelistajate sotsiaaldemograafiline profiil on üsna sarnane, nad konkureerivad enam-vähem ühe ja sama sihtrühma pärast,? kirjutas Emor pressiteates.

Andmete aluseks on Emori poolt läbi viidud presidendikandidaatide toetuse uuring, mis toimus kahes etapis, jaanuaris ja aprillis 2001. Uuringu käigus küsitleti kummalgi korral 500 Eesti elanikku vanuses 15?74 aastat. Küsitletavatele näidati nimekirja potentsiaalsete presidendikandidaatidega ning küsiti, millist kaardil toodud isikutest te sooviksite näha Eesti presidendina.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing