Bensiini hinda ähvardab tõus

Sulev Oll 17. aprill 2001, 00:00

Shell Eesti jaemüügijuhi Riina Aamissepa sõnul võib Eesti kütuseturul lähiajal tulla hinnamuutusi. ?Kütuse sisseostuhind on juba tõusnud,? kinnitas ta. Jaemüügihinna tõstmise aeg pole Riina Aamissepa sõnul veel teada. ?Tänaseks pole me hinnatõusu planeerinud, homse kohta seda nii kindlalt väita ei julge,? ütles ta eile.

Äripäeva analüütiku Tõnis Oja sõnul on pärast viimast hinnatõusu Eesti tanklates, mis toimus ligi kuu aega tagasi, bensiini 95 hind Rotterdami vabasadamas tõusnud 90 senti liitri kohta. Oja sõnul on tõenäoline, et tanklaketid ei tõsta hinda siiski mitte 90 sendi võrra, mis oleks tarbijale liiga suur hoop, vaid 20?25 senti liitri kohta.

Kui jaehinnatõus tuleb, kavatsetakse hinda tõsta järk-järgult ja konkurentsi arvestades, lausus Aamissepp. ?Eelmisel aastal näiteks tõusis ostuhind päevas 40 sendi võrra, jaehindades see aga nii ruttu ei kajastunud,? sõnas ta.

Konkurentideks, keda hinnatõusu suhtes jälgitakse, luges Aamissepp eelkõige teisi teenindus- ja automaatjaamade kette. ?Kroon liitrilt odavamalt müüva tankla klient ei saa kunagi meie kliendiks,? ütles ta.

Neste Eesti jaemüügijuhi Artur Prauni sõnul peab Rotterdamis kallinenud kütuste tõttu tõusma hind ka Eestis.

?Kui palju hind tõuseb ja millal, seda me praegu veel öelda ei oska,? sõnas ta eile. ?Võin aga kindlalt öelda, et lähema kahe tunni jooksul hinda plaanis muuta pole.?

Prauni kinnitusel jälgivad Neste juhid pingsalt jaemüügituru käitumist ning on valmis sellele reageerima.

Prauni sõnul tehti Eesti turul veel möödunud pühade ajal hinnalangetamiskampaaniaid, millega ka Neste kaasa läks. ?Tänaseks on hind taas tõusnud neljapäevasele tasemele,? ütles ta.

Statoilist ja Hydro Texacost saadud andmete kohaselt nende jaamade hind täna ei muutu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing