Eesti Loto juht andis välja raamatu sotsiaalkaitsest

17. aprill 2001, 15:49

Täna ilmus trükist Eesti Loto juhatuse esimehe Monika Salu poolt kirjutatud raamat 'Sotsiaalkaitse Eestis', mis koondab erinevate riikide sotsiaalkaitsealaseid kogemusi ja annab ülevaate Eesti sotsiaalkaitse ajaloost.

'Pearõhk on suunatud probleemistikule, mis on seotud Eesti majanduse ja sotsiaalkaitse arenguväljavaadetega meie rahva demograafiliste suundumuste foonil,' kirjeldas Salu. Töö tulemusena on visandatud kooskõlalisi eeldusi ja teid efektiivse sotsiaalkaitse kujundamise suunas Eestis.

Raamatu aluseks on Salu doktorikraadi (DBA) väitekiri Eesti Kõrgemas Kommertskoolis. Töö kaitsmine tuleb oktoobris. Salu juhendajateks on akad. Mihhail Bron?tein ja Raoul Üksvärav, oponentideks Oiva Turpeinen Helsinki Ülikoolist ning Georg Männik, kes on Bico-Leks Kindlustuse juhatuse liige.

Raamatu kirjutamiseks kulus neli aastat ja see on minu magistritöö teema (Pensionifond kui täiend riiklikule pensionisüsteemile) edasiarendus, rääkis Salu. 'Miks just sellist valdkonda olen uurinud on ilmselt tingitud asjaolust, et olen ise suurest perest pärit ja ühtlasi nüüd juba ise suhteliselt suure pere ema. Ka minu tööelu, mis algas õpetaja ja Vähiliidu direktorina, on pannud juurdlema sotsiaalsete tagatiste võimalikkuse üle väikeses demograafiliselt vananevas riigis.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing