Tartu õhuseirejaama ehitus takerdub rahapõuda

17. aprill 2001, 08:22

Miljon krooni maksva Tartu õhuseirejaama suvele plaanitud ehitus võib lükkuda määramata tulevikku, sest linn ei leia aastas jaama ülalpidamiskuludeks 200 000 krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer tõdes, et seirejaama rajamine turuhoone kõrvale, Vabaduse puiestee ja Narva maantee nurgale ei pruugi teostuda tänavu, ehkki tarvilik miljon krooni on riigil ja linnal olemas.

?Oleme jaamast väga huvitatud, aga tingimused on linnale natuke liiga rasked,? märkis Mauer. ?Linnal on 300 000 krooni mõõteaparatuuri ostmiseks, aga seirejaama iga-aastasteks ülalpidamiskuludeks pole linn hetkel valmis.?

Abilinnapea Aksel Kivi kinnitas, et lootus sel aastal õhuseirejaam avada on luhtumas. Kivi sõnul leiavad nii volikogu linnamajanduskomisjon kui ka linnavalitsus, et Tartu ei jõua igal aastal maksta 200 000 krooni jaama püsikuludeks, kuigi mullu leidis linn 90 000 krooni kuu aega kestnud uuringuteks liikuvalt seirejaamalt.

Kivi arvates võiks püsikulud katta keskkonnaministeerium. Praegu rahastab ministeerium täielikult viie jaama tööd: Tallinnas Viru väljakul, Koplis ja Õismäel ning Ida-Virumaal Kohtla-Järvel ja Narvas.

?Kohalikule omavalitsusele on 200 000 krooni päris suur raha,? leidis Kivi. ?Kui meil oleks esimese aasta mõõtmistulemused ja me näeksime, et see info on Tartule strateegiliste otsuste tegemiseks vajalik, oleks kergem volikogu nõusolekut saada.?

Keskkonnaministeeriumi peaspetsialist ja välisõhu programmi juht Joel Valge ütles, et euronõuete kohaselt on riigi kohus mõõta õhu saastatust linnades, kus on üle 250 000 elaniku, ning suurtes tööstuspiirkondades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing