Ülo Toomsalu • 17. aprill 2001 kell 6:43

Eideks maskeerunud koolipoiss nõudis Hansapangast 32 000 krooni

14aastane koolipoiss üritas end seeliku, sukkade, ruudulise mantli, paruka ja silmile tõmmatud rätikuga 66aastaseks naiseks maskeerida ja võtta tema kontolt Hansapanga kontorist 32 000 krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

Kadrisandi välimusega Pärnust pärit noormees tatsas Tallinnas Hansapanga Vabaduse väljaku Kawe kontorisse laupäeva ennelõunal. Tähelepanu tõmbasid nii seeliku alt sukkade otsast paistvad botased kui ka marlisidemeisse mässitud käed, varjamaks käenaha siledust.

Poiss täitis sularaha väljamaksekorralduse blanketi sooviga saada 1934. aastal sündinud Mareti kontolt 32 000 krooni. Tellerile esitas ta Mareti nimele välja antud uut tüüpi Eesti autojuhiloa ja pensionitunnistuse.

?Vanatädi? kentsakas välimus, selle kokkusobimatus dokumendil oleva teabega ja asjaolu, et blanketile oli jäänud kirjutamata kontonumber, andsid pangatellerile piisavalt põhjust alarmeerida turvatöötajat ja kutsuda politsei.

Pangasaalist kõrvale toimetatud kadrisant sõidutati politseiautoga Tallinna politsei kesklinna jaoskonda, kus tehti kindlaks, et vanade ja viledate naiseriiete all varjas end 14aastane Pärnu koolipoiss Philippe. Poiss väitis, et leidis Mareti dokumendid juhuslikult.

?Poiss jättis üsna kummalise mulje,? tunnistab kelmusekatselt tabatut esimesena intervjueerinud ?Politseikroonika? toimetaja Peeter Võsa. ?Ütles, et tahtis niisama proovida, kas läheb läbi. Et pangast on teised ennegi raha välja petnud.?

Hetkel kuum