Liitumiseelne programm

18. aprill 2001, 00:00

Majanduse arenguväljavaated. Lähiaastatel on olemas kõik eeldused saavutada 5-6%ni ulatuv majanduskasv. Kiire kasvu tulemusel läheneb Eesti elatustase samm-sammult ELi liikmesriikide omale. Prognoositav majanduskasv peaks tagama Eesti SKP per capita jõudmise 50% tasemele ELi keskmisest aastaks 2010.

Inflatsioon. Et Eesti hinnatase on Lääne-Euroopa omast ca 50%, teenuste hindade osas aga veelgi madalam, siis kestab hinnakonvergents veel aastaid.

Pensionide indekseerimine. Vähendamaks riski, et pensione tõstetakse ilma reaalse katteta, hakatakse alates 2002. a rakendama riikliku pensioni indekseerimist. Kord aastas alates 1.aprillist korrutatakse riiklikud pensionid läbi indeksiga, mille väärtus on aritmeetiline keskmine eelmise kalendriaasta THI ja sotsiaalmaksu eelmise kahe aasta laekumise keskmisest aastasest kasvust.

Haldusterritoriaalne reform. Kohaliku omavalitsuse (KOV) üksuste praegune arv (247) on liialt suur ning osa neist on liialt väikesed, et tulemuslikult ja efektiivselt teostada omavalitsuslikku haldamist neile seaduslikult antud ülesannete täitmiseks ? ¾­½ Eesti kohalikest omavalitsustest ei ole praegu võimelised rahuldavalt täitma neile seadustega pandud kõiki kohustusi. Samuti on probleem KOV suured halduskulud

Reformi eesmärk on: KOV ja regionaalhalduse arendamine, saavutamaks kohalikele elanikele vastuvõetav tasakaal kahe printsiibi - kogukondliku iseotsustamise ja mastaabiefektist tuleneva efektiivsuse vahel; KOV eelarvete pikaajaliselt võimalikult stabiilse tulubaasi kujundamine ning KOV teenuste kvaliteedi parendamine. Eesmärkide saavutamiseks tehakse muudatusi KOV eelarvelises korralduses, juhtimises, funktsioonide määratlemises, KOV tegevuse riikliku järelevalve ja haldusterritoriaalse korralduse küsimustes (KOV arvu vähendamine 247lt 80 kuni 110ni).

http://www.fin.ee/majandus/
liitumiseelne_majandusprogramm_valitsuse_istungile_160401.doc

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing