Okk: NRG kaasamine Narva elektrijaamadesse lõpusirgel

18. aprill 2001, 13:49

Eesti Energia juhatuse esimehe Gunnar Oki sõnul on läbirääkimised NRG Energyga Narva elektrijaamade lõplikuks ostutehingu vormistamiseks lõpusirgel.

Okk teatas eile toimunud Eesti Energia lähema kolme aasta strateegia tutvustamisel napisõnaliselt, et läbirääkimiste protsess NRGga on lõpusirgel. ?Tehinguga seotud investeeringuid on kavas alustada selle aasta jooksul,? lisas ta.

Narva elektrijaamades on lõppemas renoveerimiskonkurss, mille järel kavatsetakse teha lähima kolme aasta jooksul investeeringuid ökonoomsuse tõstmiseks ligi 4 miljardi krooni eest.

Mullu augustis kirjutas Eesti Energia alla põhitingimuste kokkuleppe ASi Narva Elektrijaamad 49% osaluse müügiks NRG Energyle.

Eesti Energia nõukogu liige Väino Sarnet lootis eelmise aasta novembris, et kui tänavu märtsis jõutakse läbirääkimistega lõpule, siis saab erastamislepingule NRG Energyga enne jaanipäeva alla kirjutada. Sarneti sõnul on läbirääkimised keerulised, sest täpsustada tuleb nii lepingute tekst kui ka rahastamisküsimused.

Tänavu jaanuaris tekkisid väidetavalt tõrked Eesti Energiast pankadele vajaliku info kokku saamisega mõlema lepingupoole finantsnõustajatele.

Kahe Narva elektrijaama renoveerimiseks ja muudeks pikaajalisteks investeeringuteks kavatsetakse pankade sündikaatlaenuna kaasata 15 aasta jooksul 3,6 miljardit krooni, ülejäänud investeeringud kaetakse omavahenditest ja kasumist.

Narva Elektrijaamadele kuulub ka 51% ASist Eesti Põlevkivi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing