Ülo Toomsalu • 18. aprill 2001 kell 6:45

Vargad viisid mobiilsidemasti tipust raadioseadme

Aasta esimese kolme kuu jooksul on Mustla mobiilsidemastist 70 meetri kõrguselt varastatud 30 000 krooni maksev raadiolink, kirjutab Sakala.

'Seadmed asuvad mastist väljas kilbis ning nende kättesaamiseks on vaja masti seest välispinnale pugeda,' ütles raadiolinki hooldava osaühingu Neuron Systems juhatuse esimees Gunnar Raadi. '70 meetri kõrgusel asuvast kilbist ilma turvavarustuseta midagi võtta on enesetapja temp.'

Raadiolingi kättesaamiseks pidi varas kõigepealt ronima üle Eesti Mobiiltelefoni masti ümbritseva aia ja tõrjevõrgu ning tõusma 100meetrise masti sees redelit pidi 70 meetri kõrgusele.

Tarvastu vallale kuuluvate seadmete varguse tagajärjel jäid internetiühenduseta Vambola, Väluste ja Ämmuste kool.

Varguse aega on raske tuvastada, sest internetti raadiolingi teeninduspiirkonnas pikka aega ei kasutatud.

Eesti Mobiiltelefoni (EMT) avalike suhete juhi Kaja Pino sõnul pole firma andmete järgi Eestis nii suurel kõrgusel varem vargust toime pandud.

Mullu novembris märgati, et varastatud on Väluste kooli raadiolink, mis paiknes kooli õuel puu otsas. 8. aprillil tungiti Suislepa kooli ja viidi sealt ära viis arvutit.

'Meil on olemas seadmete seerianumbrid ning need on kõigile Eestis raadiosidega tegelevatele firmadele saadetud,' ütles hooldusfirma juhatuse esimees.

Spetsialisti sõnul saab varastatud seadmeid kasutada koduse raadiolevi tekitamiseks. 'Metallivarastele need vaevalt huvi pakkusid, metalli pole seal kopika eestki.'

Hetkel kuum