Vilba on piletimasinad linnale juba ära ostnud

Merike Ojasson 19. aprill 2001, 00:00

Tallinna linnavalitsuse ja Intermarketing OY vahel sõlmitud lepingus on rohkem kui kord kirjas ingliskeelne väljend 24-month rental contract, kõigi trahvi- ja rendisummade arvestuseks on võetud teadmine, et lepinguline suhe kestab kaks aastat.

Rendileping läheb Tallinnale maksma kokku 5,7 miljonit krooni ehk ligi kuuendiku võrra rohkem, kui on siiamaani väitnud nii säästva arengu ja planeerimise ameti ühistranspordiosakonna peaspetsialist Margo Tomingas kui ka abilinnapea Priit Vilba.

Kui juhtub, et linnavalitsus soovib piletisüsteemist mingil põhjusel loobuda enne kaheaastast tähtaega, jäävad lepingu järgi kõik ette makstud summad Intermarketing OY-le.

Rendilepingu järgi on linnal võimalus piletiseadmed ära osta, kusjuures nende ostmine esimese rendiaasta jooksul on rahaliselt linnale väga soodne.

Lepingus on kirjas, et kui Tallinn ostab seadmed esimesel rendiaastal, saab ta makstud rendisummast tagasi 3,7 miljonit krooni. Kui linn ostaks seadmed endale teisel rendiaastal, saaks ta makstud rendisummadest tagasi 3,2 miljonit krooni.

Huvitaval kombel on Intermarketing OY oma rendipakkumise Tallinnale saatnud juba möödunud aasta 1. detsembril. Samal ajal on teada, et just sel ajal kestis riigihankekonkurss ja keegi ei teadnud, kes ja kui suured pakkumised konkursil teeb.

Konkursi pakkumised avati 28. detsembril, siis selgus, et ainsana tegi pakkumise eestlastest omanikele kuuluv Public Transport Systems AS. Ometi kirjutati päev hiljem, 29. detsembril alla hiljem piletisüsteemi pilootprojektiks nimetatud rendilepingule Intermarketing OYga.

Eilse linnavalitsuse otsuse järgi peaks säästva arengu ja planeerimise amet jätkama pilootprojekti rakendamist. 1. detsembriks 2001 peab amet esitama linnavalitsusele projekti lõpparuande ja tegema ettepaneku selle jätkamiseks või lõpetamiseks.

Rendilepingu järgi tähendab pilootprojekti jätkamine, et linn pidanuks möödunud aasta detsembris maksma firmale 3 miljonit krooni rendiraha. Järgmine rahasumma, 1,59 miljonit krooni, pidanuks Intermarketing OY kontol olema 21. jaanuaril. Kolmas ja kõige väiksem rendimakse peab soomlasteni jõudma tuleva aasta jaanuarikuus.

Linnapea Jüri Mõis tunnistas eile, et Tallinna linnavalitsusel puudub ülevaade linnaelu puudutavatest olulisematest otsustest.

?Oleme avastanud, et meie linnavalitsuses on kehtinud selline kord, et hästi tähtsad otsused on linnavalitsuse pädevuse alt väljas. Me viime nüüd uute projektide algatamise linnavalitsuse pädevusse,? ütles Mõis piletite pilootprojekti kommenteerides.

12.04.2001 Piletiprojekti taga näha Ühispanga ja Sebe huvi

11.04.2001 Piletiprojekti ümber kerkib süüdistusi

09.04.2001 Vilba kavatses teha oma elektroonilist raha

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing