Leping tulekahjule reageerimise kiirendamiseks

19. aprill 2001, 14:03

Homme sõlmivad Päästeamet, Eesti Turvaettevõtete Liit ja Eesti Telefon lepingu, mille peaeesmärgiks on tõsta automaatse tulekahjusignalisatsiooniga objektide turvalisust.

Tulekahjule reageerimise ja päästemeeskonna kohalejõudmise kiiruse tõstmiseks on vaja luua süsteem, mille kohaselt tulekahjusignaal jõuab otse häirekeskusse objektilt otse, ilma et turvafirma patrull selle kontrollimiseks eelnevalt aega raiskaks, ütles Päästeameti avalike suhete juht Tiit Tambi.

Lepingu kohaselt tuleb välja selgitada parim tehniline lahendus automaatsete tulekahjuteadete häirekeskuses töötlemiseks, ehitada välja ka nende teadete töötlemise süsteem häirekeskuse ja objekti vahel ning pärast süsteemi töös kontrollimist töötada välja ühtsed nõuded ja vajalikud õigusaktid.

Tegemist on raamlepinguga, mille alusel sõlmitakse konkreetsed lepingud näiteks objekti valdaja ja teiste osapoolte vahel.

Eesti Turvaettevõtete Liit annab Põhja-Eesti Häirekeskusele vajaliku riist- ja tarkvara ja koolitab häirekeskuse töötajaid neid kasutama.
Eesti Telefon tagab tulekahjuteadete edastamise objektilt häirekeskusse mööda oma sidekanaleid ja kõrvaldab võimalikud rikked.
Päästeamet katab tulekahjuteadete menetlemise kulud (teate edastamine operatiivkorrapidajale ja objekti valdajale), samuti signaali kontrollimiseks kohale saadetava päästeauto kulud (ca 550 krooni tund).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing