Madalikule jäänud Eevi on lekkimisohtlik

19. aprill 2001, 09:02

Keskkonnainspektsioon ja piirivalve peavad otsustama, kas kaheksa tonni diislikütuse väljapumpamine Hiiumaa lähedal veega täitunud kaubalaevast Eevi on ohutum kui kütuse jätmine madalikule sõitnud laeva tankidesse, kirjutab Postimees.

Märtsi lõpupoole Lehtma sadama lähedal lootsi poolt madalikule juhitud uppumisohus kaubalaeva Eevi kütusetankid on tänaseni lekkimisohtlikud, sest neid pole saadud tühjaks pumbata. Algul takistas töid tehnika puudumine, hiljem kehv ilm.

Lihavõttepühade aegu möllanud torm vajutas Eevi ahtri ebakindlal liivaalusel veel umbes poolteist meetrit sügavamale, vöör on aga veidi tõusnud.

Koos ahtriga on poole meetri sügavuse vee alla kadunud ka kütusetankide kraanid, mille kaudu saaks tankid tühjaks pumbata.

Hiiumaa piirivalvepiirkonna staabiülem Uno Kangur ütles, et eile Eevi pardal käinud piirivalvelaeva PVL-106 Maru meeskond tegi kindlaks, et kõik kütusekraanid on suletud ja otsest reostusohtu pole.

Pärast laeva madalikule jäämist 23. märtsil lõi laevalt kütuse väljapumpamiseks laevaomaniku OÜ Peleriaga käed AS Dagomari peakapten Jüri Aamisepp, kellele laevaomaniku esindaja andis volikirja, mis jättis kütuse pumpajale.

Nüüd on Aamisepa sõnul kütuse kättesaamiseks tarvis veelgi kallimat eritehnikat ja rohkem tööd, mille maksumus ületab kütusest saadava tulu ega ole erafirmale enam kasulik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing