Riik võib endale saada Viljandi tondilossi

19. aprill 2001, 09:24

Eesti riik võib endale saada Viljandis Kantrekülas asuva tondilossi, mille Itaalias elanud omanik on väidetavalt surnud, kirjutab Sakala.

'Kui inimene, kellel on Eestis vara, välismaal sureb ja tal pole seadusjärgseid pärijaid, siis pärib vara riik,' selgitas Viljandi maasekretär Rita Dimitrijev. 'Riiki esindab kohalik maavalitsus.'

Viljandi linnajuhtide andmetel võib Vaksali tänav 16 ja 16a maja omanik Helmi Johanna Maaten olla surnud, kuid ametlikku kinnitust tema viimasest elukohast Itaalias sellele väitele pole.

'Oleme saatnud tänavu jaanuaris järelepärimise Itaalia saatkonnale ja telefonitsi on meile kinnitatud, et asjaga tegeldakse, kuid surmatunnistust meil veel pole,' rääkis Dimitrijev. Juhul kui Maateni surmatunnistus leitakse ja tal pärijaid ei ole, saab maja endale riik.

Vaksali ja Kalevi tänava ristmiku ääres seisev kahekorruseline puitmaja on amortiseerunud ning selle elanike sõnul pole neist keegi sinna ametlikult sisse kirjutatud.

Rita Dimitrijevi sõnul pole maavalitsus veel otsustanud, mida majadega ette võtta, juhul kui riik need endale peaks saama. 'Arvatavasti lähevad need võõrandamisele, sest riigile pole seda vaja,' oletas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing