Ülo Toomsalu • 19 aprill 2001

Kapo uurib Kuperjanovi pataljoni ülemate rikkumisi

Kaitsepolitsei (kapo) ja sõjaväepolitsei uurivad väiteid, nagu oleks Kuperjanovi pataljoni juhtkond kasutanud ebaseaduslikult relvi ja laskemoona, varastanud autokütust ja toitu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Väidetavalt süüdistatakse esmalt kaitseväe juhatajale Tarmo Kõutsile ja siis president Lennart Merile saadetud anonüümkirjas Kuperjanovi pataljoni põhiharidusega ülema kt kapten Aivar Voronovi ja teisi pataljoni juhtivohvitsere sugulaste pataljoni töölevõtmises, maksupettusele kaasaaitamises, pataljoni autode erakätesse kantimises ning käsu andmises valmistada ajateenijatele toitu säilivustähtaja ületanud toiduainetest.

Väidetavalt on väeosast kadunud poole miljoni krooni väärtuses toidupakke.

Kaitseväe peastaabi avalike suhete teenistuse ülema leitnant Peeter Tali sõnul viskas kontradmiral Tarmo Kõuts kirja prügikasti, sest nii nõuab kaitseväe määrustik.

Umbes kaks nädalat tagasi külastas sõjaväepolitsei uurija Võrus kolme endist Kuperjanovi pataljonis töötanud kokka, kes sealt jaanuari alguses pataljoni juhtkonnaga tekkinud konflikti tõttu lahkusid.

Sõjaväepolitsei uurija näitas endistele kokkadele anonüümkirja koopiat, mis oli adresseeritud president Merile ning küsis, kas nemad on selle kirja autorid. ?Ta uuris, kas need süüdistused vastavad tõele,? ütles endine Kuperjanovi pataljoni kokk Vesta Masing. ?Mina tean aga ainult sööklat puudutavaid asju ja need süüdistused olid küll õiged.?

Kaitsepolitsei pressiesindaja komissar Henno Kuurmann ütles, et kaitsepolitseile pole presidendile adresseeritud anonüümkirja kontrollimiseks esitatud, kuid neile on selle kirja sisu teada. ?Selles kirjas sisalduvad väited pakuvad kaitsepolitseile huvi,? lausus Kuurmann.

Hetkel kuum