Ösel koondab jõu mahlatootmisesse

Väinu Rozental 20. aprill 2001, 00:00

Öseli nõukogu esimehe Tullio Libliku sõnul kavatsevad nad selle aasta jooksul üle vaadata oma teised joogibrändid. Milliseid neist alles jäävad, pole veel otsustatud, ütles Liblik ja lisas, et kaalumisel on ka mitme uue joogi juurutamine.

Öseli põhibrändiks on kujunenud mahlasari Aura, mille tootmisega alustati eelmise aasta oktoobris. Ösel on Aura käivitamiseks investeerinud 25 miljonit krooni. ?Seda on rohkem, kui on investeeritud kokku teistesse joogikaubamärkidesse,? võrdles Öseli müügi- ja turundusdirektor Kuldar Leis.

Leisi hinnangul on Aura turuosa praegu juba 13?15 protsenti. Mahlaturu liidri Gutta käes on umbes veerand turust. ?Mahlaturg on küll täis, kuid selle korrastumine pole veel toimunud,? nägi Leis mahlaturus suurt potentsiaali.

Öseli juhatuse esimehe Olari Taali kinnitusel hakkavad nad teisi abibrände kokku tõmbama. ?Hoiame abibrände, millele eriti midagi juurde ei kuluta, nii kaua töös, kuni nad kasumlikud on,? ütles Taal.

ASi Tartu Õlletehas juhatuse esimees Tarmo Noop ütles, et nemad ei oleks pakkumise korral huvitatud ühegi brändi ostmisest. ?Meie põhimõte on ehitada kõik brändid ise üles,? rõhutas Noop. ?Valiku puhul, kas panna raha turundusse või brändi ostmisse, eelistan kindlasti turundust.?

Tullio Liblik ei soostunud avalikustama, millise summa eest müüvad nad Esva kalapulki tootva ASi Paljassaare Kalatööstus Leedu suurimale kalatöötlemisfirmale Plunges Kooperatine Prekyba, kellega üleeile sõlmiti eelprotokoll. Müügilepinguni jõutakse hiljemalt mais.

?Meil on kalatööstust mõistlik müüa, sest saame selle eest head hinda,? rääkis Liblik. ?Leedulastel on mõistlik osta, sest sellest tekib neile tervendav sünergia.?

Öseli omanikud ostsid Paljassaare kalatööstuse Norra firmalt Moon Holding 1999. aasta jaanuaris. ?Meil pole kurvastamiseks kunagi põhjust olnud,? kommenteeris Liblik kalatööstuse omaaegset ostu.

Öseli omanikud on soomlane Carl-Erik Sunblad, kellele kuulub pool firma aktsiatest. Ülejäänud pool firmast jagub võrdselt Saaremaa ärimeeste Tullio Libliku ja Toivo Alti vahel.

Kuldar Leisi sõnul on Viciunai kaubamärki omava Leedu kalatöötleja põhiturg idaturg. ?Kui nad tahavad hakata Esva kalapulki Venemaale müüma, peavad nad lisatööjõudu juurde võtma,? ütles Leis. Paljassaare Kalatööstus ei ekspordi ligi 3000 tonnist külmutatud kalatoodetest Venemaale praegu midagi. Kalatööstuses töötab 115 inimest.

Paljassaare Kalatööstuse eelmise aasta käive oli 89 miljonit krooni. Öseli teise tütarfirma, karastusjooke, ket?upit ja majoneesi tootva ASi Ösel Foods eelmise aasta käive oli 79 miljonit krooni.

Alates veebruarist juhib Tartumaal Reolas asuvat Ösel Foodsi Margus Mals. Öseli endine projektijuht Mals on varem töötanud Ühinenud Meiereides Venemaa projekti juhina, Hoiupangas Läti projekti juhina ja Valga õmblusvabrikus Walkos tegevjuhina.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing