Populaarne rahvaralli

Pille Russi 20. aprill 2001, 00:00

Juba mullu väga populaarseks saanud rahvaralli on tänavu leidnud veelgi rohkem uusi fänne, osavõtjate puuduse üle ükski võistlus küll kurta ei saa. Kui juba talvisel Saaremaa rallil oli stardis 50 ekipaa?i, siis Uno Aava karikavõistlustel on nimekirjas koguni 75 paari. Osalejaid oleks kindlasti olnud rohkemgi, kuid võistluse parema läbiviimise huvides on teatud limiidid siiski paratamatud.

Millistel teedel ralli täpselt kulgeb ning missugused näevad välja lisakatsed, seda teavad praegu vaid korraldajad. Erinevalt ?päris? rallist rahvarallil eelnevat rajaga tutvumist ei ole ning legendi saab näha alles võistluspäeva hommikul. Kes varem võistelnud pole, sel oleks mõttekas enne rahvaralli reeglid läbi lugeda ning piloodi ja kaardilugeja vahelist koostööd harjutada ? võistluse käigus õppimiseks naljalt enam aega ei jää. Üks väike arusaamatus võib võistlustuhinas ka kõige suuremad sõbrad omavahel tülli ajada ning segadus on garanteeritud.

See, millisel autol keegi starti tuleb, on igaühe enda otsustada. Kõigil ei ole loomulikult võimalik nii kiiret ja naa võimsat sõiduvahendit saada, kuid nagu eelmised rallid on näidanud, pole selleks otsest vajadustki ? hea tulemuse võib tuua ka päevinäinud NSVL toodang. Ainsaks tingimuseks auto puhul on see, et tegemist oleks liikluseeskirjadele vastava B-kategooria sõidukiga. Spetsiaalsetel võistlusautodel tohivad startida ainult noorteklassi võistlejad.

Teine oluline detail on korralik kiiver ? ilma selleta võistlusele ei pääse. Naljaga pooleks ei maksa seda punkti võtta, sest tegemist on ekipaa?i enda turvalisusega. Rajale saavad vaid need, kellel on ette näidata tubli auto- või motokiiver, hoki-, jalgratta- ning muude alade kiivrid siin arvesse ei lähe.

Kõik teised ralliks vajalikud vidinad ? stopperid, pastakad ja muu selline ? jäävad ekipaa?i enda valida. Liiga palju kraami pole siiski mõtet kaasa vedada, sest see hakkab lihtsalt segama.

Tänavu on rahvarallidel osalemine tehtud veelgi huvitavamaks kui varem ? auhindu ei jagata mitte ainult üksikutel võistlustel, vaid hooaja lõpus selguvad parimad ka Monroe karikavõistluste arvestuses. Karikasarja kuulub kuus etappi, millest esimene, Saaremaa ralli toimus juba talvel. Järgmise etapina ongi kavas rahvaralli Uno Aava karikale ning seejärel läbi suve veel neli võistlust. Hooaja kokkuvõttes lähevad arvesse neli paremat tulemust kuuest, seega jääb karikavõidu võimalus ka neile, kes esimesel kahel etapil ei startinud.

Rahvaralli Uno Aava karikale algab laupäeval kell 11.00 Tallinnast Kalevi motoklubi eest (Kloostrimetsa tee 56a). Täpsemat infot võistluse kohta saab internetist aadressilt www.auto.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing