Patendivolinikud said seaduse

20. aprill 2001, 14:32

Tänasest jõustunud patendivolinike seadus paneb paika patendivolinike tegevuse õiguslikud alused, ütles patendivolinike seltsi juhatuse liige, endanimelise patendibüroo juhataja Jüri Käosaar.

Käosaare sõnul sätestab seadus patendivoliniku tegevuses kaks valdkonda: üks on leiutis ja mikrolülituste topoloogia ning teine on kaubamärk, tööstusdisaini lahendus ja geograafiline tähis.

'Kui seni tegelesid kõik patendivolinikud kõigega, siis nüüd valib volinik eksamit tehes, kumma valdkonnaga tegelema hakkab,' selgitas Käosaar ja lisas, et esimene valdkond eeldab rohkem rakenduslikke teadmisi ja teine valdkond eeldab rohkem juriidilisi teadmisi.

Seaduse kohaselt hakkab riiklikku järelevalvet patendivolinike kutsetegevuse üle tegema majandusminister või tema poolt volitatud ametnik. Seadus sätestab ka patendivolinike kutsekindlustuse alammäära, milleks on 1 miljon krooni.
Jüri Käosaare sõnul peaks tööstusomandi valdkonna viimase seaduse ? patendivolinike seaduse ? vastuvõtmine tõstma Eesti patendivolinike usaldusväärsust välisklientide silmis.

Käosaare andmeil moodustavad tuntumate patendivolinike klientidest umbes 80 protsenti väliskliendid. 'Patenditaotlejate puhul on see protsent isegi suurem,' lisas Käosaar. 'Eesti kliendid on rohkem huvitatud kaubamärkide kaitsmisest.'

Eestis tegutseb üle 40 patendivoliniku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing