Inno Tähismaa • 20. aprill 2001 kell 15:46

Tallinna busside liinikonkursi eest vastutav Margo Tomingas kaotas koha

Lähtudes linnavalitsuse sisejuurdluse tulemusest allkirjastas Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Ameti juhataja Toomas Tauts käskkirja ameti ühistranspordi osakonna juhataja Margo Tomingase ametist vabastamise kohta, teatas Raepress.

Toomas Tautsi sõnul andis täna lõppenud sisejuurdlus rea selgeid vastused Tallinna ühistranspordi liinikonkursi riigihanke ümber tekkinud küsimustele.

?Minu seisukoht on kindel ? Margo Tomingas on juhtiva ametnikuna kuritarvitanud talle pandud usaldust ning selle inimesega on edasine koostöö välistatud,? ütles Tauts.

Otsuse liinikonkursi riigihanke osas langetab linn pärast veelkordset tutvumist konkursi materjalidega. ?Mis puutub Tomingase tegevust, siis siin on linn tänaseks oma hinnangu andnud. Asja edasine menetlemine on juba uurimisorganite pädevus,? sõnas Tauts.

Linnavalitsuse sisekontrolör Kaida Kauleri sõnul tuvastas sisejuurdlus riigihanke korraldamist juhtinud Tomingase tegevuses huvide konflikti.

?Säästva arengu ja planeerimise ameti ühistranspordi osakonna juhataja Margo Tomingas oli määratud riigihanke läbiviimiseks moodustatud komisjoni koosseisu ja riigihanke läbiviimise eest vastutavaks ametiisikuks. Äriregistri dokumentidest nähtub, et SL Bussiliinide noukogu liige oli pakkumise tegemise ajal Margo Tomingase abikaasa Kethrin Tomingas, ? märkis Kauler kokkuvõttes juurdluse tulemustest.

Hetkel kuum