Kuressaare linnavalitsust ähvardab kohtuvaidlus kino rentnikuga

23. aprill 2001, 09:31

Kuressaare kino Scalat ja ööklubi 007 haldav firma Panga Ea on valmis minema kohtusse linnavalitsuse vastu, kui linn ei maksa rentnikule piisavalt suurt hüvitust rendilepingu ennetähtaegse lõpetamise eest, kirjutab Meie Maa.

?Linnavalitsus pakkus rendilepingu lõpetamise hüvituseks neli korda vähem, kui meie küsisime,? ütles kinoruume rentiva osaühingu Panga Ea juhatuse liige Peeter Palusaar.

Kuressaare linnavalitsuse rahandusjuht Urmas Treiel sõnas, et kino rentnik küsib hüvituseks 630 000 krooni. Esialgu soostus linn maksma 175 000 krooni, kuid nüüdseks on pakkumine tõusnud 300 000 kroonini.

Kuressaare abilinnapea Aarne Mustis lausus, et linn ei aktsepteeri 630 000 kroonist hüvitisenõuet. ?Läbirääkimised käivad ning linnavalitsus loodab hiljemalt 15. maiks kino rentnikuga kokkuleppele jõuda ning rendileping lõpetada,? rääkis Mustis. ?Loodame saavutada kohtuvälist lahendit.?

Abilinnapea sõnas, et päris välistatud pole see, et kino ja ööklubi jätkab tegevust ka konverentsikeskuse ehitustööde ajal. ?Sellisel juhul pole aga selge, kuidas oleks tagatud ehitustööde ajal inimeste turvalisus,? sõnas Mustis.

Peeter Palusaare sõnul on selgusetu see, kuidas kinoruumide haldaja pärast 1. mail algavaid kultuurikeskuse ümberihitustöid hoones tegutseda saab.

Et segast olukorda täpsustada, soovib Palusaar sõlmida linnavalitsuse ja ehitusettevõttega Tesman kokkuleppe, milles oleks sätestatud nii rentniku kui ehitaja õigused ning kohustused ehitustööde ajal.

Samuti tahab kino rentnik kokkuleppes sätestada rentinikele ehitustööde käigus tekkida võivate kahjude hüvitamise korra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing