Ülo Toomsalu • 23. aprill 2001 kell 7:17

Anu Saagim on kujunenud Saaremaa kinnisvaramiljonäriks

Eestis ühe toekama peolkäijana ja maailmakuulsa disaineri Ristomatti Ratia abikaasana tuntud Anu Saagim-Ratia kinnitab, et ajab Saaremaal puhkemajade müügiga miljoniäri, kirjutab SL Õhtuleht.

?Oleme Saaremaal müünud kümmekond palksuvilat. Olin imestunud, kui see äri oli isegi talvel edukas. Me ei reklaaminud ju seda kusagil. Ostjad olid enamasti soomlased ja teave levis inimeselt inimesele,? räägib Anu Saagim Soome ajalehele Iltalehti antud intervjuus.

Tema sõnutsi maksavad palksuvilad suurusest sõltuvalt pool miljonit kuni 700 000 krooni. Kümne sellise suvila müügiga võiks teenida paar miljonit puhast.

Saagim rajab koos Ratiaga Saaremaal Orissaares puhkeküla. Palksuvilate müük ja ehitus on selle projekti kõrvaltoode.

?Ristomatti teeb ise suvilate sisekujunduse ja need antakse üle täisvalmiduses. Muidugi arvestame ka tellija erisoove, kuid siis tahame ka lisaraha,? räägib Anu Saagim.

?Hind sõltub sellestki, kuhu suvilat tahetakse. Osa suvilaist, mida oleme müünud, on kümmekonna kilomeetri raadiuses Orissaarest, kuid oleme palkmaju korrastanud ja uuesti sisustanud tellimise peale mujalgi Saaremaal,? kirjeldab Anu Saagim oma kinnisvaraäri.

Hetkel kuum