Mõisa jätkamine selgub täna

Kristi Malmberg 24. aprill 2001, 00:00

Siseminister Tarmo Loodus andis eile peaministrile üle raporti, mis pidi andma vastuse küsimusele, kas Tallinna linnapea Jüri Mõisa sõber Meelis Lao on seotud Peterburi maffiaga või mitte.

Eile õhtul ei olnud aga kumbki minister valmis selle raporti kohta avaldust tegema. Peaminister soovis võtta ühe päeva mõtlemisaega ja annab kommentaari raportile tõenäoliselt täna. ?Kui FBI süüdistused osutuvad tõeks, peab Mõis tagasi astuma,? kinnitas peaminister eile.

Märtsikuisel kohtumisel FBI juhi Louis Freeh ja siseminister Tarmo Looduse vahel esines Freeh kahtlustega, et Lao on seotud Peterburi maffiaga.

Välisministeeriumis on kohtumise põhjal koostatud memo, mida Laar on enda kinnitusel ka lugenud. Samas väitis peaminister eile, et ei mäleta, kas seal mainiti Meelis Lao nime.

Välisreisil viibiv Tallinna linnapea Jüri Mõis väitis eile, et sai pärast FBI Balti riikide esindajaga kohtumist kinnitust sellele, et Meelis Lao pole seotud allilmaga. Mõis ütles, et tema arvates on keegi lihtsalt valetanud ja suure tõenäosusega on selles loos lihtsalt tegemist FBI arvamusega Meelis Laost. Mõis nimetas süüdistusi ka Reformierakonna fabritseerituks.

Peaminister ütles, et ei usu Reformierakonna-poolsesse kiusu ajamisse. ?Reformierakonna juhatus pole ju teinud ka ühtegi avaldust selle kohta,? lisas Laar.

Mõis on lubanud, et kui süüdistused Lao suhtes tõeks osutuvad, linnapea kohalt tagasi astuda.

Eesti Raudtee erastamisskandaaliga tuntuks saanud itaallane Giovanni Sposato kinnitas, et Meelis Lao on Venemaal respekteeritud ärimees, kes peab oma sõna.

?Olen kuulnud Lao nime Venemaal, teda austatakse kui ärimeest, kes peab oma sõna ja teab, kuidas äri ajatakse,? ütles Sposato, kes lubas majandusministrile viia Venemaalt pärit Eesti Raudtee erastamiseks mõeldud 1,7 miljardit krooni kasvõi ministri elutuppa.

Poliitikud on huvitatud Mõisa jätkamisest linnapeana, sest viimane on ainus, kes hoiab Tallinna võimuliidu küljes vene saadikuid. Ilma nendeta pole aga kolmikliidul piisavalt hääli pealinnas võimu hoidmiseks.

Lao tõrjub süüdistust

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing