Pärnu otsib juurde suveteenuste pakkujaid

24. aprill 2001, 00:00

Pärnu linnavalitsus kavandab linna 750 aasta juubeliga seoses suvekülalistele mitmeid üllatusi ja kutsub ettevõtjaid üles kaasa lööma.

Pärnu abilinnapea Riina Müürsepp sirvib suveettevõtluse konkursile tulnud pakkumisi ja tõdeb järelkonkursi vajadust. Näiteks on nõrgalt kaetud linnasüdamest otse randa viiv Supeluse tänav, mis ometi võiks olla magus koht oma kaupa pakkuvatele ettevõtjatele.

Senistest pakkumistest on esindatud igat liiki kandekaubandus, saab laenutada rulluiske ja jalgrattaid, sõita hobusega, külastada internetitelki ja mängida minigolfi. Rannaliivale paigaldatakse seitsme meetri kõrgune mägironimissein. Päevitajad saavad riided ja väärisasjad väikese tasu eest valvatavatesse seifidesse paigutada.

Füüsilisest isikust ettevõtja pakub Vallikraavi äärde Tallinna Värava poolsele küljele minivesiatraktsiooni ja laevamudelite esitlust. Päris uus on ka ühe- ja kahekohaliste lõbusõidukajakkide laenutamine Kuuse tänava pikendusel mere ääres. Samas saab ka vesijalgrattaga sõita. Maavanema korraldusega algab skuutrite laenutamine tänavu kalavarude kaitsmise eesmärgil alles 1. augustil.

Sel suvel on oodata tegevuse elavnemist ka Pärnu jõel. Näiteks hakkab seal toimuma kalapüük kahest jõele paigutatud ujuvsumbast koos kalade grillimise ja soolamise võimalusega kohapeal. Sama ettevõtja on lubanud korraldada ka paadisõitu mööda Pärnu jõge.

Pärnu 750. juubeliks on alanud linna keskel asuva Rüütli platsi renoveerimistööd, mis maksavad kokku üle 2 miljoni krooni. Selleks oodatakse toetust kõigilt Pärnu linnaga seotud ettevõtjatelt, aga ka eraisikuilt. Põhiline vaatamisväärsus on kuue fontääni ja kellaga purskkaev. Kui toetajaid juurde tuleb, on hiljem kavas sinna juurde ka skulptuuride park rajada. Rüütli plats peaks uues kuues valmis saama 21. juuniks, mil algavad Pärnu Suve avapidustused ja võetakse vastu suvepealinna tiitel.

Igasuviseks Pärnu probleemiks on ajutise tööjõu kasutamine. Nimelt ei soovi kaugeltki kõik firmajuhid oma töötajate pealt riigimakse tasuda ja jätavad inimesed tööle vormistamata. ?Ehkki tööhõive linnas suvekuudel mitmekordistub, ei kajastu see paraku meie tulumaksubaasis,? kurdab abilinnapea Riina Müürsepp.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing