Pisikuritegevus kogub hoogu suvel

Sirje Niitra 24. aprill 2001, 00:00

Pärnu politseiprefektuuri korrakaitseosakonna ülemkomissari Gunnar Suure sõnul kasvab Pärnus suvel pisivarguste arv, sest inimesed jätavad sageli oma asjad valveta. Ta toob näite tütarlapsest, kes ööklubis kogus enda kotti veel viie sõbratari mobiiltelefonid ja siis selle kogu täiega toolile varaste saagiks jättis.

?Jutud sellest, et suvel tuleb kogu Eesti maffia siia kokku, ei vasta tõele,? ütleb Pärnu linnavalitsuse avalike suhete juht ja endine politsei pressiesindaja Romek Kosenkranius. Ta lisab, et mafioosod käivad Pärnus rohkem puhkamas kui tööd tegemas. Samas aktiviseeruvad esimeste soojade ilmade tulekuga kohalikud sulid.

Suur räägib, et juba esimene soe nädalalõpp lõi kainestusmaja täis ja suur osa neist, kes sinna toimetati, olid alaealised. Mis aga eriti kurb, nende seas oli palju tütarlapsi, lisab ta.

Jalgrattavarguste vähendamiseks on tänavu kavas teha rannapiirkonda tasuline jalgrattahoidla. Leitud ratastest annab operatiivselt teada kohalik raadio.

Suvise Pärnu eripära on jalgratastel ja motorolleritel liikuvad politseipatrullid. Linn on ostnud jalgrattad ja maksab lisapalka oma vabast ajast jalgsipatrullis käivatele politseinikele. Suur ütleb, et jalgratastest ja motorolleritest on suvises Pärnus palju abi. Esiteks pääsevad need liikuma linna haljasaladel, teiseks julgevad inimesed rattapatrullile rohkem muret kurtma tulla kui politsieiauto juurde. Igas piirkonnas julgestab jalgsi ja rattaga patrullivaid politseinikke üks sõiduk, kes vajadusel korrarikkuja peale võtab. Paikuse politseikoolist on suvel praktikale tulemas kümme kadetti, kellest loodetakse abi korra tagamisel kesklinnas ja rannapiirkonnas. Suur lubab, et politsei jõuab ükskõik millisesse Pärnu linna punkti kohale kolme kuni viie minutiga.

Suure hinnangul on palju abi Pärnus kehtestatud öise alkoholimüügi keelust. Pärast kella 23 saab kauplusest osta vaid alla kuue mahuprotsendiga alkoholi, kangemat kraami võib tarbida baarides ja restoranides. Salaviinal ei ole suvituslinnas Suure sõnul kuigi suurt turgu, sest turistid seda ei osta.

Lõbumajadest on tänaseks pideva kimbutamise tagajärjel Pärnus alles vaid kaks. Prostitutsioonist tingitud kaebusi pole juba pikemat aega politseisse laekunud. ?Meile see praegu probleemi ei kujuta,? kinnitab komissar.

Selle suve üritustest peab Suur vastutusrikkamaks 23. juunil vabariigi presidendi osalusel toimuva kaitsejõudude paraadi turvamist, milleks loodetakse abijõudu saada ka mujalt Eestist. Korra tagamiseks suveüritustel teeb politsei koostööd kohalike turvafirmadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing